آتش به جان موزه ملی هند افتاد. به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - به گزارش پایگاه خبری روزنامه «ایندیا تایمز» به نقل از ایرنا، در جریان آتش سوزی گسترده در موزه تاریخ طبیعی هند واقع در دهلی نو، بسیاری از بخش های این موزه از جمله یک فسیل 160 میلیون ساله و آثار تاکسیدرمی متعلق به هنرمندان بزرگ هندی به خاکستر بدل شد. این آتش سوزی بخش هایی از ساختمان فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنایع هند را نیز در برگرفت و شش آتش نشان در جریان حادثه به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل ش ...

آتش به جان موزه ملی هند افتاد

 
title

  به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - به گزارش پایگاه خبری روزنامه «ایندیا تایمز» به نقل از ایرنا، در جریان آتش سوزی گسترده در موزه تاریخ طبیعی هند واقع در دهلی نو، بسیاری از بخش های این موزه از جمله یک فسیل 160 میلیون ساله و آثار تاکسیدرمی متعلق به هنرمندان بزرگ هندی به خاکستر بدل شد.
این آتش سوزی بخش هایی از ساختمان فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنایع هند را نیز در برگرفت و شش آتش نشان در جریان حادثه به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.
کارشناسان زمان وقوع این حادثه را بین ساعت 01:30 تا 02:00 به وقت محلی اعلام کردند.
مهار این حریق در مدت زمان نزدیک به دو ساعت انجام شد و در این مدت، تمام اشیای ارزشمند موزه به طور کامل سوخت.
«پراکاش جوادکار» وزیر محیط زیست هند در بازدید از محل حادثه به خبرنگاران گفت: این یک حادثه دلخراش است. موزه تاریخ طبیعی یک گنجینه ملی است و این فقدان قابل مقایسه با هیچ پولی نیست.
وی پس از این حادثه، دستور بررسی موارد ایمنی در 34 موزه دیگر هند را صادر کرد. هنوز علت آتش سوزی صبح امروز در نخستین و تنها موزه تاریخ طبیعی هند مشخص نشده است.
آتش سوزی امروز در شرایطی رخ داد که تنها چند هفته از حریق گسترده معبد شهر «پراوور» هند می گذرد که بیش از صد نفر را به کام مرگ فرستاده بود.


خبرگزاری میراث فرهنگی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه