حلقه مفقوده گردشگری کردستان. رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج اطلاع رسانی و ضعف در تبلیغ را یک مشکل اصلی برای توسعه بخش گردشگری در استان کردستان عنوان کرد. ششمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق سنندج شامگاه پنج شنبه با حضور اعضای فعال این کمیسیون، مدیر کل میراث فرهنگی استان کردستان، رئیس و جمعی از هیات نمایندگان اتاق سنندج، نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران، هنرمندان خانه صنایع دستی حبیبی، مدیر شرکت خدمات حمایت کشاورزی، جامعه هتل داران، انجمن های فرهنگی و هنری، ...

حلقه مفقوده گردشگری کردستان

 
title

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج اطلاع رسانی و ضعف در تبلیغ را یک مشکل اصلی برای توسعه بخش گردشگری در استان کردستان عنوان کرد.

ششمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق سنندج شامگاه پنج شنبه با حضور اعضای فعال این کمیسیون، مدیر کل میراث فرهنگی استان کردستان، رئیس و جمعی از هیات نمایندگان اتاق سنندج، نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران، هنرمندان خانه صنایع دستی حبیبی، مدیر شرکت خدمات حمایت کشاورزی، جامعه هتل داران، انجمن های فرهنگی و هنری، شرکت های هواپیمایی و گردشگری، اساتید دانشگاه در محل اتاق سنندج برگزار شد.

محمد نجیب اداک رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق سنندج در ابتدای این نشست ضمن ابراز خوشحالی از حضور گرم فعالین حوزه گردشگری استان کردستان در این کمیسیون بیان کرد:  ما فعالین بخش خصوصی در اینجا حضور داریم تا بر اساس قانون هرآنچه را که در توان داریم برای توسعه و گسترش این حوزه در استان صرف کنیم و در نهایت با هم اندیشی و همفکری گره کور این توسعه نیافتگی را باز کنیم.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد کمیسون گردشگری در سال جاری عنوان کرد: با توجه به بحث و بررسی های صورت گرفته یکی از مهمترین کمبودهای حوزه گردشکری استان نبود نماد یا هیما در استان برای ارائه به گردشگرانی است که وارد استان می شوند و در کنار آن بر لزوم ایجاد سایت و اپلیکیشن گردشگری  نیز به عنوان یک ضرورت تاکید شد.

وی افزود: کمیسیون گردشگری اتاق سنندج در نظر دارد به صورت فصلی یکی از جلسات کمسیون گردشگری را در یک از مناطق گردشگری و دیدنی استان کردستان برگزار نماید و با توجه به اینکه هورامان یکی از کهن ترین مناطق ایران و دنیاست معتقدیم باید در ابتدای راه در این نقطه دیدنی استان، جلسه کمیسیون گردشگری را برگزار کنیم و مراسم پیرشالیار نیز به عنوان قدیمی ترین مراسم این سرزمین، فرصت مناسبی تا در آن شرکت کنیم و در جهت هرچه بیشتر معرفی نمودن هورامان، آداب و سنن و مراسم های موجود نیاز به برگزاری همایش هاست و در اردیبهشت ماه همایشی بدین منظور در هورامان برگزار می شود.

اداک  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سفر به کردستان که کردستان را سرزمین فرهنگ و هنر توصیف کردند؛ گفت: صنایع دستی استان به عنوان یکی از سرمایه های جاودانه ملت کرد در سرتاسر ایران شناخته شده است که می تواند علاوه بر ارائه هنر این دیار زمینه اشتغال بسیاری از جوانان استان را فراهم آورد ولی متاسفانه حضوری عده ای واسطه مانع از ادامه فعالیت و کسب سود  هنرمندان این عرصه شده است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق سنندج گفت: اتاق سنندج تمامی تلاش خود را جهت حمایت از فعالین حوزه صنایع دستی استان انجام می دهد و در همین راستا با مذاکراتی که با اتاق بازرگانی سلیمانیه داشته است مقرر شد غرفه ای رایگان در تمام  نمایشگاه های بین المللی سلیمانیه به اتاق بازرگانی سنندج اختصاص داده شود و اتاق بازرگانی غرفه مربوطه را در اختیار فعالین صنایع دستی استان قرار دهد.

علی اکبر عبدالملکی نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد سه ماهه کمیسیون گردشگری اتاق ایران پرداخت و گفت: حضور در مراسم روز جهانی گردشگری با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نشست تخصصی فعالان صنعت گردشگری ایران و فرانسه، حضور پررنگ در مراسم رونمایی از پوستر نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران با حضور سفرا و مسئولان از جمله مهمترین برنامه های ما بوده است.

وی افزود: برگزاری نشست با موضوع بررسی مسائل و مشکلات مربوط به صدور و اخذ ویزا جهت اعزام و پذیرش هیات های گردشگری، ورزشی، هنری و تجاری و مشکلات فرودگاهی با دکتر قشقابی معاونت سرکنسولی وزارت امورخارجه از دیگر فعالیت های این بخش به شمار می رود.

محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان در این نشست با تاکید بر اینکه بخش خصوصی بازوی بخش دولتی است، اظهار داشت: بخش دولتی در سرتاسر دنیا برنامه ریز  است و نقش اصلی را  در انجام  امور بخش خصوصی بر عهده دارد ولی در کشور ایران نقش بخش خصوصی به نسبت کشورهای دیگر کم رنگ است.

وی گفت: استان کردستان پتانسیل فوق العاده ای در بخش گردشگری دارد که دریاچه زریوار، شهر تاریخی هورامان تخت و غار کرفتو از  جمله این ظرفیت هاست و باید به طور خاص برای گسترش  صنعت گردشگری در این مناطق برنامه ریزی نمود.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی استان کردستان آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری و حمایت از کمیسیون گردشگری اتاق سنندج برای  توسعه و  شکوفایی گردشگری استان کردستان اعلام می دارد و در این راه  با تمامی پتانسیل و ظرفیت خود وارد می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان کردستان در ادامه با تاکید بر لزوم برگزاری  مراسم باستانی عید نوروز بیان کرد: این سازمان هر ساله تمامی تلاش خود را در جهت برگزاری هرچه پر شکوه تر مراسم نوروز  در کردستان انجام داده است و  امیدواریم از این پس با همکاری بخش خصوصی و استقبال مردم و مسئولین بتوانیم این مراسم را در شهرها و روستاهای استان بسیار بزرگتر از گذشته برگزار کنیم تا این مراسم بتواند به یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری کردستان تبدیل شود.


خبرگزاری مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه