این هتل‌ها بدون در نظر گرفتن امکانات و لوکس بودن، جز بزرگترین‌ها در دنیا از لحاظ ابعاد محسوب می‌شوند که بیشترین تعداد اتاق ممکن را دارند.

بازار خبر: هرگاه صحبت از هتل های مختلف در سرتاسر دنیا می شود ، مهمترین عواملی که مورد توجه قرار می گیرد لوکس بودن هتل و کیفیت خدمات و رتبه بندی استاندارد آن است. اما فاکتور ابعاد مساله ای است که شاید کمتر به آن توجه شود. در ادامه این مطلب به هتل هایی اشاره خواهیم کرد که بزرگترین ها از لحاظ ابعاد هستند.

برخی از این سازه های بشری از عجایب 7 گانه طبیعی زمین نیز بزرگترند. این هتل ها شامل هزاران اتاق، سالن های بزرگ، رستوران های متفاوت،‌ فروشگاه ها، سالن های سینما و کلی امکانات دیگر هستند که تمام نیاز های مسافران خود را تامین می کنند.

هتل های قرار گرفته در این لیست بر اساس آخرین آمار تعداد اتاق های موجود و ابعاد آنها تنظیم شده اند.

1. هتل ونتیان لاس وگاس


لاس وگاس از بزرگترین شهرهای توریستی امریکا بوده و تعجبی ندارد که برخی از بزرگترین هتل ها نیز در این شهر قرار داشته باشد. هتل ونتیان دارای 4027 اتاق برای مسافران است که سایز اکثر آنها از سایز استاندارد اتاق در هتل های دیگر بیشتر است.

ونتیان هتلی 5 ستاره است که قیمت اقامت در آن برای هر شب حداقل167 دلار است.  ونتیان در سال 1999 تاسیس شد. یک هتل کوچک دیگر درست در کنار ونتیان قرار دارد که ترکیب این دو هتل با هم 7000 اتاق را تشکیل می دهد.

بزرگ‌ترین هتل‌های دنیا با بیشترین تعداد اتاق

2. امباسدورسیتی پاتایا تایلند


هتل امباسدورسیتی با مساحت 170 هزار متر مربع یکی از قدیمیترین و بزرگترین هتل های تایلند در پاتایا است. ساختمان این هتل که در نزدیکی ساحل بنا شده 4 بال اصلی دارد و ترکیب و نوع اتاق ها و سوئیت ها در هر بال متفاوت است.

در مجموع تعداد اتاق های این هتل به 4210 عدد می رسد. این هتل 4 ستاره بوده و هزینه پایه هر شب اقامت در آن 35 دلار است.

بزرگ‌ترین هتل‌های دنیا با بیشترین تعداد اتاق

3. لاکسور لاس وگاس


یکی دیگر از هتل های صحرای نوادا عضوی از اقامت گاه های شرکت بزرگ مترو گلدوین مایر (MGM)با نام لاکسور است. لاکسور در نزدیکی هتل معروف اکسکالیبور قرار دارد.

طراحی هتل به سبک مصری بوده و حتی نمونه های اهرام ثلاثه مصر نیز درون آن ساخته شده است. این هتل 22 طبقه که در سال 1993 ساخته شده 4400 اتاق دارد. قیمت پایه اقامت در این هتل 3 ستاره شبی 50 دلار است.

بزرگ‌ترین هتل‌های دنیا با بیشترین تعداد اتاق

4. آل استار دیزنی اورلاندو امریکا


تنها اقامت گاه دیزنی که در این لیست قرار می  گیرد. این اقامت گاه دیزنی به سه بخش الستار موسیقی، الستار فیلم و الستار ورزشی تقسیم می شود که هرکدام تم و دکور مجزا و مربوط به خود را دارند. اگرچه این بخش ها مجزا هستند اما همگی در یک مجموعه فرار دارند و مطعلق به شرکت دیزنی هستند.

مجموع تعداد اتاق های این اقامت گاه به 5700 اتاق می رسد. این هتل 3 ستاره بیشتر با هدف جذب خانواده ها و بچه ها ساخته شده  و قیمت هر شب اقامت در آن از 120 دلار به بالا خواهد بود.

بزرگ‌ترین هتل‌های دنیا با بیشترین تعداد اتاق

5. گنتینگ هایلند مالزی


طراحی این هتل 3 ستاره در پنهانگ مالزی بسیار رنگارنگ و شاد است و در نزدیکی پارک تفریحی گنتینگ واقع شده است. با وجد اینکه بخش هایی از این هتل در حال بازسازی است دارای 6120 اتاق است.

گنتینگ یکی از از شهر های تفریحی و توریستی مالزی محسوب می شود که پر از هتل و اقامت گاه تفریحی است. در مجموع 10 هزار اتاق برای اقامت مهمانان و مسافران در این شهر قرار دارد.

بزرگ‌ترین هتل‌های دنیا با بیشترین تعداد اتاق

6. ام  جی ام گرند لاس وگاس


MGM Grand بزرگترین هتل لاس وگاس است که البته متعلق یه شرکت ام جی ام بوده و جز اقامت گاهها ی این شرکت محسوب می شود. ساخت این هتل با بیش از 5100 اتاق و 30 طبقه برای اقامت در سال 1993 به پایان رسید.

این هتل یک ساختمان اسکای لافت 2 طبقه برای اجاره سویت های خاص در کنار خود دارد که مجموع اتاق ها را به 6800 عدد می رساند. طراحی و خدمات این هتل چندین بار موفق به دریافت جایزه بهترین هتل فوربز و AAA Diamond شده است.

بزرگ‌ترین هتل‌های دنیا با بیشترین تعداد اتاق

7.ایزمایلو موسکو روسیه


این مجموعه هتل غول پیکر که در سال 1979 بنا شده  و متشکل از 4 ساختمان 30 طبقه با فاصله بسیار نزدیک به هم است که در محله رومانو وافع گردیده. این 4 ساختمان آلفا، بتا، وگا و گاما-دلتا نام دارند که در مجموع 7500 اتاق برای اقامت را در خود جای داده اند.

این هتل 3 ستاره بوده و فاصله کمی با بسیاری از جاذبه های توریستی شهر مسکو دارد.

بزرگ‌ترین هتل‌های دنیا با بیشترین تعداد اتاق
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه