تفریحی نیست که همه بتوانند انجامش دهند. ولی شاید با دیدن این تصاویر و خواندن اطلاعات آن، هزینه نجومی‌اش را به جان خریدید!

بازار خبر: مطالعات علمی ثابت کرده که هنوز بیش از نیمی از دنیای زیر آب کشف‌نشده باقی مانده است.

دنیای زیر آب همواره یک جاذبه رمزآلودی را برای گروه‌های مختلف افراد از جویندگان طلا گرفته تا متخصصین و دانشمندان حیات زیر آبی و علاقه مندان به غواصی داشته است.

مجموعه صخره‌های مرجانی، کشتی‌های غرق‌شده و اعماق دریا و یا حتی آثاری از گنج‌های قدیمی از د��ته مواردی است که غواصان حرفه ای و آماتور را برای گشت و گذار به زیرآب دعوت می کند.

افرادی که غواصی را امتحان کرده‌اند آن را تجربه‌ای آرام و دلنشین و به همراه مناظر بصری فوق‌العاده توصیف می کنند.

هرگاه صحبت از غواصی به میان می‌آید انتخاب بهترین مکان برای انجام این ورزش و تفریح نیز اهمیت پیدا می کند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برترین نقاط دنیا برای غواصی.

پلای دل کارمن – مکزیک

صخره های زیرآبی دل کارمن در مکزیک یکی از خاص ترین و زیباترین مکان ها برای غواصی است. این مکان توریستی انتخابی مناسب برای تازه کارها نیز است. این مکان پر از دالان ها و آب راه هایی به رنگ های آبی ، سبز و بنفش است که هر کدام مجموعه بزرگی از  حیات زیرآبی را پوشش می دهد.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 1

صخره ریچلیو – جزایر سورین تایلند


صخره ریچلیو محل زندگی بسیاری از موجودات زیبای دریایی مانند خفاش ماهی، ماهی قورباغه‌ای و باراکودا است. بسیاری از علاقه مندان برای ثبت تصاویر زیرآبی نزدیک از موجودات دریایی به ویژه نهنگ های کوسه ای خاص این منطقه به این  نقطه می آیند.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 2

مایا تیلا – مالدیو


مالدیو متشکل از 26 صخره مرجانی حلقه ای شکل و 1192 جزیره کوچک است. با  وجود اینکه 85 تفریحگاه توریستی در مالدیو وجود دارد فعالیت های غواصی بسیار کنترل شده است و امکان غواصی در هر نقطه وجود ندارد. مایا تیلا که 20 دقیقه از جزیره مایا تیلا فاصله دارد زیستگاه انواع ماهیان استوایی مانند دلقک ماهی ، آنجل و ماهی پروانه ای است.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 3

برادر بزرگ – دریای سرخ ، مصر

برادران یا به زبان محلی اخوین ؛ نام دو جزیره کوچک با صخره های مخروطی شکل است که به دلیل فعالیت های آتش نشانی ایجاد شده اند. این دو جزیره 5 دقیقه از هم فاصله دارند و خرابه های کشتی در اطراف هر دوی آنها وجود دارد. آبهای اطراف مملو از موجودات جذاب دریایی و صخره های مرجانی رنگارنگ است.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 4

حفره آبی بزرگ ، بلیز


غواصی در 12 ماه سال در بلیز جریان دارد. اما بهترین فصل سال برای غواصی در صخره آبی بزرگ 124 متری معروف بین ماه های آوریل و ژوئن است. در این موقع از سال شفافیت آب در بیشترین حد ممکن بوده و وزش باد شدید وجود ندارد.  این حفره بزرگ توسط صخره های مرجانی احاطه شده است و قطر آن 300 متر است .دیواره حفره آهکی بوده و هر ساله غواصان زیادی را برای جستجو و غواصی در غارهای فرعی موجود در حفره و تماشای موجودات زنده ساکن زیر آب در این منطقه می کشاند.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 5

تیستلگروم – دریای سرخ ،‌مصر


کشتی اس اس تیستگلروم که سال 1941 در نزدیکی منطقه سینای پنی سولا در مصر غرق شده امروزه مانند یک موزه زیردریایی در عمق 130 متری قرار گرفته است.  لاشه کشتی پس از گذشت این سالها همچنان سالم مانده است و غواصان می توانند با به همراه داشتن چراغ به گشت و گذار در میان اتاق های مختلف و زیستگاه های دریایی شکل گرفته در نقاط مختلف کشتی بپردازند.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 6

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 7

بارکورا جزایر سیپادان – مالزی


منطقه باراکودا در شمال شرقی جزیره سیپادان واقع شده و تنها 5 دقیقه با قایق تا ساحل فاصله دارد. افرادی که تجربه غواصی در این منطقه را داشته اند از وجود تنوع غنی زیستی با انواع ماهی های رنگارنگ ، لاک پشت‌های دریای سبز و کوسه های سرچکشی صحبت کرده و منظره را مانند یک خیابان شلوغ و رنگارنگ در دهلی هند توصیف می کنند.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 8

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 9

دیوار آبی پالائو – میکرونزی


در ژانویه 2014 انجمن جهانی غواصان دیوار آبی پالائورا بهترین نقطه برای غواصی در دنیا تعیین کردند. پالائورا در 100 مایلی فیلیپین و در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. در این منطقه غارها و صخره های متعدد زیرآبی روشن با رنگ های زیبا و تنوع زیستی غنی وجود دارد .

بهترین نقاط دنیا برای غواصی - تصویر 10
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه