جشن راهنمایان گردشگری در اصفهان. نهمین جشن راهنمایان گردشگری کشور امسال در اصفهان با رویکرد آموزشی برگزار می شود تا بار دیگر راهنمایان گردشگری خود را برای میزبانی از مهمانان کنوانسیون ۲۰۱۷ را آماده کنند. بخش گردشگری تبیان. آرش نورآقایی رئیس هیات مدیره انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری و مسئول برگزاری جشن روز جهانی راهنمایان گفت: اساس نهمین جشن را بر پایه آموزش قرار دادیم تا با تجربه هشت سال گذشته، خود را یک بار دیگر برای میزبانی از مهمانان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در سال ۲۰۱۷ آماده ...

جشن راهنمایان گردشگری در اصفهان

نهمین جشن راهنمایان گردشگری کشور امسال در اصفهان با رویکرد آموزشی برگزار می شود تا بار دیگر راهنمایان گردشگری خود را برای میزبانی از مهمانان کنوانسیون ۲۰۱۷ را آماده کنند.

بخش گردشگری تبیان
جشن راهنمایان گردشگری در اصفهان

آرش نورآقایی رئیس هیات مدیره انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری و مسئول برگزاری جشن روز جهانی راهنمایان گفت: اساس نهمین جشن را بر پایه آموزش قرار دادیم تا با تجربه هشت سال گذشته، خود را یک بار دیگر برای میزبانی از مهمانان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در سال ۲۰۱۷ آماده کنیم.
وی گفت: امسال در اصفهان برنامه گردشگری نداریم اما همانطور که کنوانسیون جهانی برنامه های اصلی، پیش گشت و پس گشت دارد، در این جشن نیز پیش گشت اجرا خواهیم کرد. بنابراین شرکت کنندگان که همگی راهنمایان گردشگری هستند، دو قیمت متفاوت با تخفیف مناسب در تورهای دو و سه روزه ورزنه و زواره شرکت می کنند و یا در دوره های آموزشی جانبی این جشن حضور می یابند.
نورآقایی ادامه داد: این برنامه از روز بیست و نهم بهمن تا دوم اسفندماه مانند هر سال برگزار می شود و در این باره دانشگاه اصفهان با ما همکاری کرده تا کلاس های آموزشی در محل این دانشگاه برگزار شود. در یکی از روزهای جشن برنامه تور پیاده روی در پنج محور گردشگری اصفهان برگزار خواهد شد تا راهنمایان با نوع برگزاری تورهای پیاده روی آشنا شوند.

برپایی دوره های آموزشی تخصصی راهنمایان

وی از برپایی دوره های تخصصی آموزش بین المللی راهنمایان گردشگری در ایران خبر داد و گفت: آموزش های اصلی راهنمایان به مدت یک هفته از بیست و دوم تا بیست و نهم بهمن ماه درست یک هفته قبل از برپایی جشن اصفهان برگزار می شود.
رئیس هیات مدیره کانون های صنفی راهنمایان گردشگری گفت: ۳۶ نفر تحت نظر سه مدرس از استرالیا، اروپا و سنگاپور آموزش می بینند. اکنون تنها ۲۴ نفر از راهنمایان در ایران چنین آموزشی را دیده اند، چرا که باید آماده برگزاری کنوانسیون ۲۰۱۷ باشیم. از سوی دیگر این جشن به نوعی بار دیگر راهنمایان را درباره میزبانی از مهمانان کنوانسیون ۲۰۱۷ آماده می کنند.
نورآقایی تصریح کرد: مدرسان این دوره ها که از فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایران حضور پیدا کرده اند، قرار است در جشن اصفهان نیز باشند.

تعداد مهمانان محدود شد

وی ادامه داد: تاکنون غیر از راهنمایان گردشگری اصفهان، ۴۰۰ راهنمای گردشگر دیگر اعلام حضور کرده اند. البته با توجه به پیشنهادهای ارائه شده، سعی کردیم امسال تعداد افراد شرکت کننده را محدودتر کنیم. در جشن نهم راهنمایان کشور که به مناسبت روز دوم اسفند ماه، روز جهانی راهنمایان گردشگری برگزار خواهد شد، کارگاه های آموزشی در دو قسمت برپا می شود.
رئیس هیات مدیره کانون های صنفی راهنمایان گردشگری بیان کرد: در روز سی ام بهمن ماه کارگاه های تئوری شامل هشت کارگاه است؛ روایت در گردشگری، راهنمایان با اتیکت باشیم، زبان بدن در راهنمایان، نرم افزارهای هوشمند، تکنیک های عکاسی با موبایل، تکنیک های سفر ارزان، سفرنامه نویسی، پرنده نگری و فرهنگ ایرانی از جمله این کارگاه ها است. یک کارگاه نیز به زبان انگلیسی با موضوع هم اندیشی نقش راهنمایان با روش تصویرگری برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان می توانند در دو کارگاه حضور داشته باشند.
وی افزود: بعدازظهر روز سی ام بهمن ماه نیز پنل آشنایی با قوانین کار و بیمه بازنشستگی راهنمایان با حضور مقامات علمی و سازمانی برگزار خواهد شد. در پنل شهر خلاق نیز از شهرداران اصفهان و رشت دعوت شده است. گردشگری و دیپلماسی عمومی پس از برجام هم یکی دیگر از پنل های این روز از برنامه است.

پیش بینی ۷ کارگاه برای راهنمایان

نورآقایی تصریح کرد: در روز اول اسفندماه نیز در سایت های گردشگری اصفهان، کارگاه های عملی برپا می شود. یکی از این کارگاه ها در حوزه گردشگری صنعتی است و دیگری کارگاهی است درباره هر آنچه راهنماها باید درباره فرش ایرانی بدانند. سومین کارگاه نیز در حوزه معماری اسلامی خواهد بود که مسجد جامع، محل برپایی آن است. کارگاه آنچه باید راهنماها درباره نگارگری بدانند نیز در کاخ موزه چهل ستون برپا می شود. اصول راهنمایی تور برای راهنمایان و چگونه در موزه راهنما باشیم، اتیکت های رفتاری راهنمایان در هتل نیز از جمله هفت کارگاهی است که برای راهنمایان گردشگری تاکنون پیش بینی شده است.
رئیس هیات مدیره کانون های صنفی راهنمایان گردشگری گفت: در روز دوم اسفند ماه نیز برنامه اصلی و اختتامیه جشن در همان ساعت مقرر ( ۰۹:۵۷ ) برگزار خواهد شد.


منبع مهر


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه