دستم بگرفت و پا به پا برد. شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که هر هفته برنامه کوهپیمایی های سبک و یا حرفه ای دارند. اگر این طور است حتما از فواید باتوم یا همان عصای کوهنوردی آگاهید. اگر هم اطلاع ندارید خواندن این اینفوگرافیک به شما کمک می کند با فواید و معایب این وسیله آشنا شوید. به کوشش رحیمه زرگر - بخش گردشگری تبیان. بطور کلی در دو دسته از برنامه ها،استفاده از باتوم سودمند و ضروری است:. - کوهپیمایی طولانی: در این دسته از برنامه ها، عواملی همچون مسافت بلند، زمان طولانی و بار سنگین، است ...

دستم بگرفت و پا به پا برد

شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که هر هفته برنامه کوهپیمایی های سبک و یا حرفه ای دارند.اگر این طور است حتما از فواید باتوم یا همان عصای کوهنوردی آگاهید.اگر هم اطلاع ندارید خواندن این اینفوگرافیک به شما کمک می کند با فواید و معایب این وسیله آشنا شوید.

به کوشش رحیمه زرگر - بخش گردشگری تبیان
کوهپیمایی

بطور کلی در دو دسته از برنامه ها،استفاده از باتوم سودمند و ضروری است:

- کوهپیمایی طولانی:

در این دسته از برنامه ها، عواملی همچون مسافت بلند، زمان طولانی و بار سنگین، استفاده از باتوم را ایجاب می کنند. کاربرد باتوم در این گونه کوهپیمایی ها (عبور از خط الراسها، صعودهای زنجیره ای و...)، می تواند بخشی از نیروی وزن کوه نورد را به دستها و بالاتنه انتقال داده و خطر آسیبهای زانو را کاهش دهد.

-  صعودهای زمستانه:

در این گونه صعودها کاربرد باتوم ضروری است و همراه نداشتن آن می تواند مشکلات جدی پدید آورد. بررسی عمق برف، افزایش تعادل و کاهش فشار روی زانو و جلوگیری از لیز خوردن و ... . (داشتن کلنگ یا تبر یخ در مسیرهای پرشیب و یخی الزامی است و باتوم نمی تواند جایگزین آن گردد)
 
البته توجه داشته باشید در صورتی که کوله سنگین حمل میکنید، برای حفظ تعادل حتما از باتوم به صورت جفت استفاده کنید.

اینفوگرافی کوهنوردیکلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه