دومین گروه گردشگران ریلی از راه رسیدند

دومین گروه گردشگران ریلی از راه رسیدند

دومین گروه از گردشگران ریلی شب گذشته - 13 مهر - از اروپا به ایران وارد شد تا از امروز سفر ریلی خود را آغاز کند.

بخش گردشگری تبیان
گردشگران خارجی

نخستین گروه از گردشگران ریلی پس از یک هفته سفر در ایران و دیدن شهرهای زنجان، اصفهان، یزد، شیراز و تهران شب گذشته ایران را به مقصد اروپا ترک کرد. 
گروه دوم که شامل 65 گردشگر با ملیت های اروپایی است، شب گذشته با پرواز به تهران رسید و از امروز - دوشنبه 14 مهرماه - سفر ریلی خود را در ایران آغاز می کند. برنامه گروه دوم مشابه گروه نخست است. 
آن ها در یک هفته با قطار ترکیه ایی در ایران سفر می کنند و شهرهای تهران، یزد، اصفهان، شیراز و زنجان را می بینند و در پایان ایران را از مرز «رازی» با همان قطار ترک می کنند. آن ها در ادامه یک هفته با این قطار در ترکیه گشت خواهند داشت. 
این 130 نفر نخستین گردشگران ریلی ایران هستند. تاکنون به دلیل محدودیت در اتصال خط راه آهن ایران به راه آهن بین المللی و شرایط تحریم ها و ضعف زیرساخت در کشور، امکان سفر ریلی برای مسافران و گردشگران خارجی به صورت پیوسته و بدون تعویض قطار در مرز میسر نبوده است. 
راه آهن جمهوری اسلامی ایران براساس مذاکراتی که با یک شرکت گردشگری خصوصی ایرانی، راه آهن مجارستان و همچنین یک شرکت گردشگری دیگر که زیر نظر بنیاد مستضعفان است و سفر این 130 گردشگر را به ایران برنامه ریزی کرده و راه آهن ترکیه داشته، مجوزهایی را برای ورود یک قطار از ترکیه و تعدادی قطار دیگر از مجارستان به ایران صادر کرده است. سفر با این قطارها از اروپا به ایران یک طرفه و فقط در قالب تور گردشگری امکان پذیر است. 
امیری، مدیر روابط عمومی شرکت گردشگری که برنامه ورود این قطار دو طرفه را با 130 مسافر هماهنگ کرده است، به خبرنگار ایسنا گفت: برنامه ریزی و گرفتن مجوز ورود این قطار از ترکیه به ایران، یک سال زمان صرف کرد و در نهایت راه آهن جمهوری اسلامی ایران این مجوز را برای یک قطار صادر کرد. 
به گفته ی او، راه آهن با ورود این قطار گردشگری قول های مساعدی داده تا ورود قطارهای بعدی را نیز تسهیل کند. 
برنامه ی ورود بعدی این قطار پس از خروج از ایران هنوز مشخص نیست، اما شرکت گردشگری برگزارکننده ی این تور ریلی گفته است برنامه ریزی برای ورود قطار بعدی در حال انجام است.
به گزارش ایسنا، شوق و ذوق مسؤولان گردشگری کشور هنگام ورود نخستین قطار گردشگری و همچنین استقبال گرمی که از آن ها برای نشان دادن رسم مهمان نوازی ایرانی به عمل آوردند، آنچنان قابل توجه بود که امید می رود این ذوق و شوق فقط محدود به ایستگاه قطار و مواجه با گردشگر خارجی نشود و هماهنگی های لازم برای ورود آسان تر قطارهای گردشگری به عنوان یکی از محبوب ترین وسایل نقلیه مسافران اروپایی، به کشور صورت گیرد.منبع:ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه