رالی بین المللی در کویر مرکزی. معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سال 2016 میلادی دو رالی بین المللی در کویر مرکزی ایران برگزار می شود. بخش گردشگری تبیان. به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مسعود سلطانی فر، اظهار کرد: پیست سافاری قشم نیز به دلیل ویژگی های منحصر به فرد، آمادگی میزبانی مسابقات بین المللی در این حوزه را دارد. وی با بیان اینکه بیش از 10 درصد از مناطق کشورمان شرایط ایجاد پیست سافاری را دارند، اظهار امیدواری کرد که بتوان با توسعه این ...

رالی بین المللی در کویر مرکزی

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سال 2016 میلادی دو رالی بین المللی در کویر مرکزی ایران برگزار می شود.

بخش گردشگری تبیان
رالی

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مسعود سلطانی فر، اظهار کرد: پیست سافاری قشم نیز به دلیل ویژگی های منحصر به فرد، آمادگی میزبانی مسابقات بین المللی در این حوزه را دارد.
وی با بیان اینکه بیش از 10 درصد از مناطق کشورمان شرایط ایجاد پیست سافاری را دارند، اظهار امیدواری کرد که بتوان با توسعه این بخش، به توسعه گردشگری ورزشی دست یافت.
سلطانی فر پیست سافاری قشم را به دلیل مولفه هایی همچون وسعت و دیگر ویژگی های جغرافیایی و طبیعی، یکی از نخستین پیست های استاندارد کشور ارزیابی کرد.
وی با بیان اینکه برخی از مناطق کویری کشورمان به صورت غیررسمی به پیست های سافاری تبدیل شده اند، افزود: تلاش داریم با همکاری وزارت ورزش این مناطق را ساماندهی و تجهیزات و امکانات لازم برای ارایه خدمات به گردشگران را فراهم کنیم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: پیست های سافاری طبیعی به یک کانون مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل می شود.

سلطانی فر با بیان اینکه اقدامات اولیه برای احداث پیست سافاری در 9 استان حاشیه کویر لوت آغاز شده است، گفت: پیش بینی می شود تا دو سال دیگر این پیست ها به بهره برداری برسد. این پیست ها یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشورمان به ویژه برای گردشگران خارجی است و به همین دلیل باید سرمایه گذاری های گسترده تری در این مناطق صورت گیرد.
سلطانی فر با بیان اینکه از در چند سال اخیر ورزش هایی همچون طبیعت گردی، کویرنوردی و بوم گردی در ایران رواج یافته است، گفت: خوشبختانه منطقه آزاد قشم در این حوزه اقدامات خوبی داشته است و افتتاح پیست سافاری قشم نمونه ای از این دستاوردهاست.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: در ماه های پایانی سال نیز مسابقه پیاده روی و کویرنوردی شخصی را در دستور کار داریم.
پیست سافاری قشم به عنوان بزرگ ترین پیست طبیعی سافاری کشور روز پنجشنبه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بهره برداری رسید. این پیست در زمینی به مساحت 520 هکتار احداث شده است و چشم اندازهای زیبای سواحل قشم از ویژگی های منحصر به فرد آن به شمار می رود.
همزمان با آیین افتتاح این پیست، هفتمین دوره مسابقات آفرود کشور نیز با شرکت 40 خودرو و 80 ورزشکار از استان های تهران، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، قزوین، همدان، البرز، هرمزگان، کردستان و شهرستان قشم آغاز شد.


منبع:دنیای سفر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه