در این مطلب 13 تا از بهترین و زیباترین مسیرهای جنگلی و کوهستانی را به شما معرفی کرده ایم که جان می دهند برای پیاده روی و لذت بردن از طبیعت. برای آشنایی با آنها با ما همراه باشید.

 
 
 
 
برترین ها: در این مطلب 13 تا از بهترین و زیباترین مسیرهای جنگلی و کوهستانی را به شما معرفی کرده ایم که جان می دهند برای پیاده روی و لذت بردن از طبیعت. برای آشنایی با آنها با ما همراه باشید.

 The Narrows

پارک ملی Zion، یوتا

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 1

مسیر کوهستانی باریک Narrows در امتداد رودخانه ویرجین قرار دارد. این راه در دره بسیار نفس‌گیر Zion  واقع شده است و حدود 26 کیلومتر امتداد دارد. برای عبور از مسیر باید خیس شدن پاها برایتان مهم نباشد زیرا در طول مسیری که حرکت می کنید، آب جریان دارد. اما باید بدانید، پیاده روی در این مسیر بسیار لذت بخش است و خاطره ای ماندگار برجا خواهد گذاشت.

El Choro Inca

بولیوی

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 2

از زمانی که مسیر حرکت سرخ‌پوست های اینکا در آمریکای جنوبی مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفت و به نوعی آن را شناختند، گردشگران حرفه ای به دنبال یافتن مسیرهایی بودند که مسافر و گردشگر کمتری داشته باشد. یکی از این مسیرها، El Choro است که طی کردن آن حدود 4 روز زمان لازم دارد. مسافت آن نیز 4.5 کیلومتر است.

Sentiero Azzuro

Cinque Terre، ایتالیا

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 3

همه شهرت «سنک تِر» برای مناظر بسیار زیبا و چشم‌اندازهای فوق العاده است. روستاهای این منطقه که در کنار دریا واقع شده اند سالانه مسافران بسیاری را به سمت خود جذب می کنند. Sentiero Azzuro، به معنای «راه آبی‌« مسیری باریک و زیبا است که 4 روستای مختلف را به یکدیگر وصل می کند.

 Tour du Mont Blanc

سوئیس، ایتالیا و فرانسه

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 4

Tour du Mont Blanc، مسیری طولانی در حدود 161 کیلومتر است و از میان درختان سه کشور سوئیس، ایتالیا و فرانسه عبور می کند. از این مسیر برای ورزش هایی همچون ماراتون هم استفاده می شود. دونده ها این مسیر را در طول 20 ساعت به پایان می رسانند.

 West Coast غربی

جزیره ونکوور، کانادا

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 5

West Coast غربی مسیری با امتداد 76 کیلومتر است که در سال 1906 میلادی برای بازمانده های کشتی شکسته در جزیره ونکوور ساخته شده است. در حال حاضر این مسیر بسیار موردتوجه گردشگران قرار دارد. البته این مسیر از اول ماه می تا 30 سپتامبر (بهار و تابستان) باز است.

گذرگاه آپاچی ها

ایالت متحده امریکا

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 6

مسیر جنگلی آپاچی ها از جورجیا شروع می شود  و حدود 3 هزار و 550 کیلومتر امتداد دارد. این مسیر از میان 14 ایالت آمریکا عبور می کند. پارک ملی کوه های دودی بزرگ در تنسی یکی از مسیرهای موردتوجه پیاده روی است که حدود 114 کیلومتر امتداد دارد.

 مسیر سانتا کروز

کوردیلرا بلانکا، پرو

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 7

مسیر  کوهستانی سانتا کروز یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین مسیرهای کوهستانی در آند پرو است. این مسیر 48 کیلومتر ادامه دارد.

 Torres del Paine

شیلی

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 8

Torres del Paine یکی از مسیرهای عالی برای پیاده روی است. دلیل شهرت آن نیز برای کوه های برفی، دریاچه های کریستالیزه و یخرودهای زیبا در اطراف آن است. برای طی کردن  کل این مسیر 9 روز زمان نیاز است.

Kalalau

ساحل ناپالی، هاوایی

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 9

Kalalau  یکی از مسیرهای بسیار سرسبز و زیبای ساحل ناپالی در هاوایی است. این مسیر حدود 18 کیلومتر امتداد دارد.

خط مرزی  تونگاریرو

نیوزیلند

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 10

خط مرزی  Tongariro Northern در کنار کوهستان Ngauruhoe در نیوزیلند قرار دارد. این کوه یک آتشفشان فعال است. گردشگران می توانند علاوه بر مشاهده آثار گدازه های باقی مانده در مسیر از زیبایی های دریاچه امرالد نیز لذت ببرند.

مسیر Bibbulmun

پارک ملی Torndirrup ، استرالیا

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 11

گذرگاه Bibbulmun حدود یکهزار کیلومتر امتداد دارد. این مسیر برای زیبایی چشم‌نواز خود در فصل پاییز شهرت دارد.

کوه کلیمانجارو

تانزانیا

راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - تصویر 12

این مسیر کوهستانی حدود 6 کیلومتر ادامه دارد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه