سفری باید رفت !. در تمامی فرهنگ نامه ها سفر را تقریبا به یک معنا تعبیر کرده اند. در فرهنگ معین آمده است: سفر، در لغت به معناى بیرون آمدن از شهر خود و به محل دیگر رفتن است، نیز به معناى قطع مسافت و راهى که از مکانى به مکان دور طى مى کند، آمده است. فرهنگ هاى عربى سفر را "کشف حجاب و کنار زدن پرده" معنا کرده اند، حجاب هایى که معمولاَ از جنس اعیان و اشیاى خارجى است. به کوشش رحیمه زرگر - بخش گردشگری تبیان. اما اگر از تمامی این معانی ظاهری بگذریم،اصل و ماهیت سفر چیزی فراتر از این هاست. می گویند ...

سفری باید رفت !

در تمامی فرهنگ نامه ها سفر را تقریبا به یک معنا تعبیر کرده اند. در فرهنگ معین آمده است: سفر، در لغت به معناى بیرون آمدن از شهر خود و به محل دیگر رفتن است، نیز به معناى قطع مسافت و راهى كه از مكانى به مكان دور طى مى كند، آمده است. فرهنگ هاى عربى سفر را "كشف حجاب و كنار زدن پرده" معنا كرده اند، حجاب هایى كه معمولاَ از جنس اعیان و اشیاى خارجى است.

به کوشش رحیمه زرگر - بخش گردشگری تبیان
سفر

اما اگر از تمامی این معانی ظاهری بگذریم،اصل و ماهیت سفر چیزی فراتر از این هاست. می گویند یکی از بهترین لذت های عمر سفر کردن است و روزهای سفر جزو عمر آدم به حساب نمی آید.
سفر در هر شکل و حالتی اعم از مسافرت های دیداری و صله رحم،سفرهای زیارتی،تفریحی و كاری و حتی برای مدتی کوتاه بسیار پسندیده و برای سلامت انسان مفید است.
سفر وسیله شناخت است، هم شناخت خود، هم شناخت دیگران. چون رنج ها و سختی های مسافرت و حالت های فوق العاده، جوهره انسان را می نمایاند و خصلت های درونی بروز می کند. حتی انسان میزان تحمل، مقاومت، کاردانی و تجربه خود را هم در سفر می تواند محک بزند.
اگر می خواهید به سفر تفریحی بروید، دقت کنید که چه همراهی برای خود انتخاب می کنید. اگر همسفرتان فردی غرغرو  یا ... باشد ممکن است این سفر به تجربه ای پراسترس تبدیل شود که همه ی منفعت هایی را که می توانست برایتان داشته باشد از بین ببرد.
چنانچه پیشنهاد یک سفر کاری به شما شده، قبول کنید زیرا باعث می شود تجربیات تان بیشتر شود و شاید موقعیت شغلی تان نیز بهتر گردد. به علاوه موجب می شود که محیط کارتان هم هر چند به طور موقت، تغییر کند.
گاهی اوقات مجبورید به تنهایی سفر کنید. این باعث می شود که افراد جدیدی را ملاقات نمایید و ارتباطات جدیدی با دیگران ایجاد کنید، ضمن اینکه به شما این آزادی را می دهد که هر چه دوست دارید انتخاب کنید. مسافرت، چه کاری چه تفریحی، می تواند فواید بسیاری هم برای جسم و هم فکر شما داشته باشد.

گاهی نیز هدف از مسافرت، رفع خستگی و افسردگی است. انسان های خسته از رنج کار و تلاش، با سفر به مناطق مختلف و استفاده از مناظر زیبای طبیعت، خستگی را از تن به در کرده، برای کار و کوشش بیشتر، آمادگی پیدا می کنند.


منابع:شناخت سفر،فرهنگ معین،فرهنگ عربی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه