شرح حالِ یک هفته گردشگری. در هفته ای گه گذشت،در بخش گردشگری تبیان،سری زدیم به خانه داروغه،غار چما در کوهرنگ،طولانی ترین دیوار گلی دنیا و . ، همچنین مسائل مهمی را در زمینه گردشگری حلال،رغبت روسها برای سفر به ایران،رالی بین المللی کویر ایران،فناوری مجازی در گردشگری و تاثیر رفع تحریم ها بر حوزه گردشگری بررسی کردیم. بخش گردشگری تبیان. گردشگری حلال در ایران،آری یا خیر؟!. سازمان جهانی جهانگردی گردشگری حلال یا "Halal tourism" را محصول جدیدی از صنعت گردشگری دانسته که برنامه های تفریحی و گردشگری ویژ ...

شرح حالِ یک هفته گردشگری

در هفته ای گه گذشت،در بخش گردشگری تبیان،سری زدیم به خانه داروغه،غار چما در کوهرنگ،طولانی ترین دیوار گلی دنیا و ...، همچنین مسائل مهمی را در زمینه گردشگری حلال،رغبت روسها برای سفر به ایران،رالی بین المللی کویر ایران،فناوری مجازی در گردشگری و تاثیر رفع تحریم ها بر حوزه گردشگری بررسی کردیم.

بخش گردشگری تبیان
گردشگری

گردشگری حلال در ایران،آری یا خیر؟!

سازمان جهانی جهانگردی گردشگری حلال یا "Halal tourism" را محصول جدیدی از صنعت گردشگری دانسته که برنامه های تفریحی و گردشگری ویژه ای را برای مسلمانان تدارک می بیند. به این معنا که مسلمانان از هر کشوری که باشند مایلند در برنامه های تفریحی و سفرهای خود به آداب شرعی عمل کنند. به عنوان مثال از غذای حلال رستورانها استفاده کرده و یا در هتل هایی که مشروبات الکلی سرو نمی کنند اقامت کنند. همچنین برای زنان و مردان استخرهای شنای جداگانه در نظر گرفته شود و در طول سفر اوقات شرعی اعلام و برای آن برنامه ریزی شود. ضمن آنکه بیشتر این گردشگران مسلمان مایلند در برنامه سفر خود بازدید از اماکن مذهبی نیز وجود داشته باشد.

ترغیب گردشگرهای روس به ایران
روسیه 17 میلیون گردشگر خروجی دارد. پس از تیره شدن روابط مسکو و آنکارا، تهران وارد عمل شده تا نظر گردشگران روس را به ایران جلب کند. معاون گردشگری کشورمان پس از رایزنی با آژانس گردشگری فدرال روسیه به این باور رسیده است که ایران درصد زیادی از آن 17 میلیون گردشگر را می تواند جذب کند.

رالی بین المللی در کویر مرکزی
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سال 2016 میلادی دو رالی بین المللی در کویر مرکزی ایران برگزار می شود.

خانه ای برای داروغه
خانه  تاریخی «داروغه» یکی از مهمترین اماکن تاریخی موجود در منطقه ثامن مشهد است،این مکان تاریخی در راسته حوض مسگران و راسته بهادرخان شهید سالاری مقدم، کوچه  یوسف خان قرار دارد. این اثر به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

فرجام ِ برجام و گردشگری

تاثیر مستقیم تحریم ها بر اقتصاد کشور فقط معیشت را هدف قرار نداد و کمبودهایی که ایجاد کرد، حوزه های مختلفی را متاثر کرد. در این چند سال خبرهای مختلفی از تاثیر تحریم ها بر بخش سلامت کشور، گردشگری، محیط زیست و حتی علم به گوش رسید که نشان می داد کشور روزهای سختی را در پیش رو خواهد داشت.
مسئولان از تاثیر تحریم ها بر حوزه های مختلف گفتند و آرزوی روزی را کردند که همه تحریم ها لغو شود. اما این لغو تحریم ها بر هر حوزه چه تاثیری خواهد داشت؟

دیدار از طولانی ترین دیوار گلی
دارابگرد که در قدیم به آن دارابجرد نیز می گفتند، در ۶ کیلومتری جنوب شهر فعلی داراب و در کنار جاده جدید داراب- شیراز قرار دارد. دارابگرد نام یکی از 5 شهرستان ایالت پارس در ایران قدیم است. دیوار اطراف شهر باقی مانده و هنوز برخی از بقایای بناها از جمله کاخ وقلعه حاکم شهر بر فراز قله میانی دیده می شود. بنای شهر دارابگرد بر مبنای برخی روایات تاریخی منسوب به داراب پسر بهمن، پسر اسفندیار کیانی بوده است.

گردشگری با فناوری واقعیت مجازیبا ورود فناوری های نوین VR - واقعیت مجازی - در تبلیغات شرکت های تورگردانی، چهره صنعت و مقصدهای گردشگری گمنام و مشهور دستخوش دگرگونی های جدی است.

اینجا ایران است،غار یخی چماغار یخی چما یکی از نادرترین و اعجاب انگیزترین غارهای استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود که در مجاورت روستای شیخ علیخان در فاصله 25 کیلومتری چلگرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.قرار گرفتن در دره های عمیق و انباشت حجم برف های چندین ساله در این غار سبب شده است تا قندیل های یخ و توده های عظیم برف به صورت دائمی و در تمام فصول سال باقی بمانند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه