مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس. جهانگیری در مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس :امسال به محض برطرف شدن تحریم ها هواپیماهای جدید وارد کشور می شوند. بخش گردشگری تبیان- عکاس:آقای عباس زادگان. معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه زیرساخت های گردشگری یک زنجیره ی به هم پیوسته است که باید هرچه سریعتر فراهم شود، گفت: امسال و به محض برطرف شدن تحریم ها شاهد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان مسافری کشور خواهیم بود. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح هتل "اسپیناس پالاس" ضمن تبریک ...

مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس

جهانگیری در مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس :امسال به محض برطرف شدن تحریم ها هواپیماهای جدید وارد کشور می شوند.

بخش گردشگری تبیان- عکاس:آقای عباس زادگان
مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه زیرساخت های گردشگری یک زنجیره ی به هم پیوسته است که باید هرچه سریعتر فراهم شود، گفت: امسال و به محض برطرف شدن تحریم ها شاهد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان مسافری کشور خواهیم بود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح هتل "اسپیناس پالاس" ضمن تبریک میلاد خجسته ی رسول مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و نیز سالروز تولد حضرت عیسی بن مریم (ع) و آغاز سال نو میلادی گفت: بخش خصوصی باید خودش را برای دوران پساتحریم و حضور در عرصه به منظور رفع نیازهای اصلی و اولویت های کشور آماده کرده و بداند که دولت از آنها حمایت خواهد کرد.
وی با تبیین اوضاع اقتصادی کشورهای منطقه پس از کاهش قیمت نفت گفت: امروز شرایط ویژه ای از نظر اقتصادی بر منطقه حاکم است. کشورهایی که متکی به درآمد نفت هستند بودجه خود را با نفت بشکه ای 100 دلار تنظیم کرده بودند که با کاهش قیمت نفت برنامه های اقتصادی این کشورها دچار تلاطم شده بطوری که رئیس جمهور کشوری از همسایگان شمالی ایران از افت شدید پول ملی کشورش ابراز نگرانی کرده و از مردم آن کشور خواسته است تا در این زمینه به کمک دولت بیایند.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود کاهش درآمدهای نفتی کشور به خاطر تحریم ها ثبات و آرامش اقتصادی در ایران برهم نخورده است گفت: کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی می دانند که اداره کشور زمانی که از میزان صادرات نفت بیش از 1 میلیون بشکه کاسته شده و همزمان قیمت نفت نیز به 30 دلار تنزل پیدا کرد چقدر دشوار است اما در این شرایط عده ای که همواره به دنبال فرصت برای تخریب دولت هستند فکر می کنند باید از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و بگویند ببینید دولت نتوانست مشکلات کشور را حل کند.

مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس

جهانگیری ادامه داد: آنها حتی از معضل آلودگی هوا نیز به عنوان فرصت طلایی برای تخریب استفاده کرده و بدون توجه به سطح آگاهی و شعور مردم فضاسازی منفی می کنند اما مردم این مسائل را می فهمند و آگاهانه در این باره قضاوت خواهند کرد.
وی توافق هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 را نتیجه ی خواست جامعه ی جهانی ارزیابی کرد و گفت: اگر این توافق براساس این خواست به وجود آمده نباید نگران بود که عده ای آن را بر هم بزنند البته این عده که در رأس آنها رژیم جنگ طلب صهیونیستی است از ابتدا برای شکست مذاکرات تلاش بسیاری کردند اما راه به جایی نبردند چرا که جامعه ی جهانی به دنبال صلح و آرامش در منطقه بود و به این باور رسیده است که ایران می تواند در این زمینه کارگشا باشد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: قطعاً عقلای دنیا نخواهند گذاشت جنگ طلب ها در ایجاد مانع برای اجرای برجام موفق شوند. ما نیز هیچ نگرانی از این بابت نداریم و امیدواریم با برداشته شدن تحریم ها روند پیشرفت اقتصادی کشور تسهیل شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت با شناسایی بحران ها در حوزه های اشتغال، محیط زیست،نظام بانکی برنامه های خوب برای آینده تدوین کرده است، گفت: این برنامه ها یکی پس از دیگری اجرا خواهد شد و انشاءالله اقتصاد کشور در ماه های آینده و در سال 1395 رشد مطلوبی خواهد داشت. چنان که نهادهای کارشناسی و دقیقی نظیر بانک جهانی و صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی ایران را در سال آینده 5 درصد پیش بینی کرده اند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه گردشگری از بخش های پیشران اقتصاد ایران است، اظهار داشت: ایران با توجه به جاذبه های بی نظیر فرهنگی، تاریخی و طبیعی باید بتواند سهم خود را در گردشگری جهانی کسب کند. البته در این خصوص دولت برنامه های خوبی تدوین کرده و امیدواریم هدف گذاری جذب 20 میلیون گردشگر تا سال 2025 تحقق یابد اگرچه با توجه به ظرفیت های ایران می توان از این عدد نیز فراتر رفت.

جهانگیری ادامه داد: فعالان بخش گردشگری باید برای رسیدن به این هدف با سرعت بیشتری فعالیت کند و سایر بخش ها نیز باید الزامات جذب حجم این تعداد گردشگر در همه ی بخش های کشور را فراهم آورند.

وی با بیان اینکه توسعه ی گردشگری در برنامه ی ششم و اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: هیچ کس به هیج بهانه ای حق ندارد در توسعه گردشگری مانع ایجاد کند و هر مخالفتی معنایش مخالفت با اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلان نظام است که مورد اجماع همه ی مسئولان قرار گرفته است.

مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس

معاون اول رئیس جمهور افزود: زیرساخت های گردشگری یک زنجیره ی به هم پیوسته است که باید هرچه سریعتر فراهم شود. امکاناتی نظیر هواپیما و هتل مورد نیاز است و دولت در این باره به دست اندرکاران بخش گردشگری اطمینان می دهد که از هر فعالیتی در ایجاد این زیرساخت ها حمایت کند به طوری که همین امسال و به محض برطرف شدن تحریم ها شاهد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان مسافری کشور خواهیم بود.

جهانگیری با اشاره به نیاز کشور به احداث هتل های لوکس و مدرن و نیز هتل های متناسب با نیاز همه اقشار مردم گفت: ساخت هتل اسپیناس پالاس در تهران کار خوبی بود تا در هنگام حضور مقامات خارجی و یا گردشگرانی که به دنبال امکانات بیشتری هستند بتوانیم به آنها خدمات مناسب ارائه دهیم. قطعاً اجرای چنین طرح هایی با کمک صندوق توسعه و نظام بانکی ادامه خواهد یافت. امیدواریم در سال آینده و برطرف شدن تحریم ها و استفاده از منابع مالی داخلی و خارجی بتوانیم گام های مؤثرتری در این زمینه برداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) پیامبر رحمت و پیامبر تکریم مکارم اخلاقی در جامعه بود گفت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد عملکرد نادرست عده ای بنام اسلام و پیامبر (ص) در گوشه و کنار دنیا هستیم که می خواهند چهره ای خشن و خونریز از اسلام ترسیم کنند و اسلام هراسی را در دنیا رواج می دهند اما ما باید با رفتار صحیح چهره ی واقعی اسلام را به دنیا معرفی کنیم و منادی اسلام صلح و رحمت باشیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه شاید شکل گیری خیلی از گروه های تروریستی در شرق و غرب کشور با هدف ایجاد ناامنی در ایران انجام شد گفت: بحمدالله کشور ما کشوری با ثبات در منطقه است و دنیا نیز به این نتیجه رسیده که اگر می خواهد ثبات در خاورمیانه پایدار شود و مقابله ی جدی با گروه های تروریستی انجام شود پرچمدار اصلی آن ایران است.

در ابتدای این مراسم مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید و تعامل گسترده ی ایران با دنیا گفت: با وجود محدودیت ها در 2 سال گذشته صنعت گردشگری موفقیت های بسیاری کسب کرده است بطوریکه رشد گردشگران ورودی به ایران به 12 درصد رسیده که 3 برابر میانگین گردشگری در جهان است.

وی مصوبه کنگره آمریکا در رشد روز افزون صنعت گردشگری ایران را بی تأثیر خواند و اظهار داشت: تاکنون از سوی چندین نشریه، مرکز و مرجع معتبر و نیز سازمان های بین المللی ایران به عنوان یکی از 5 مقصد گردشگری دنیا در سال 2016 معرفی شده است.

گفتنی است، هتل اسپیناس پالاس با بهره گیری از معماری ایرانی و اسلامی و رعایت بالاترین استانداردهای جهانی در تهران و با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است که دارای 26 طبقه و 12 سالن چند منظوره و سالن همایش 2500 نفره است.


منبع:خبرگزاری تسنیم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه