«مهمان طهران» فرصتی برای تهرانگردی

«مهمان طهران» فرصتی برای تهرانگردی

اگر این روزها به گوشه و کنار شهر تهران دقت کنید بنر هایی را می بینید که مردم تهران به تهرانگردی به همراه تورهای مشخصی دعوت می کند. اولین چیزی که از تهران در ذهن مان خطور می کند ترافیک های آزار دهنده و آلودگی هوا و صوتی است . اما در حقیقت این تمامی داشته های کلان شهر تهران نیست.

به کوشش: رضا سیگاری - بخش گردشگری تبیان
تهران

اگر این روزها به گوشه و کنار شهر تهران دقت کنید بنر هایی را می بینید که مردم تهران را به تهرانگردی به همراه تورهای مشخصی دعوت می کند. همیشه وقتی صحبت از تهران به میان می‌آید، تصاویر ذهنی مشخصی پیش روی چشم‌مان می‌نشیند. اولین چیزی که از تهران در ذهن مان خطور می کند ترافیک های آزار دهنده و آلودگی هوا و صوتی است . اما در حقیقت این تمامی داشته های کلان شهر تهران نیست و پایتخت کشورمان اماکن گردشگری زیبایی را در دل خود جای داده است که قطعا بازدید از آن در پایان یک هفته پر هیاهو خالی از لطف نیست و می تواند ذهنی آرام را برای شروع و تلاش بیشتردر روزهای آینده را به شما هدیه بدهد. 

اما شاید جاذبه‌های خاص این شهر برای خیلی از ما ناشناخته مانده باشد؛ اینكه در شهری نفس می‌كشیم كه بیش از ۲۰۰ سال پایتخت ایران بوده یا مثلا فرهنگ خاص خودش را در كوچه پس كوچه‌های قدیمی آن می‌توان جست‌وجو كرد. طرح جدید تورهای تهرانگردی «مهمان طهران» نامیده می شود و ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با این تورها آشنا کنیم تا شما راحت تر بتوانید برای حضور در آنها برنامه ریزی کنید. گردشگری تاریخی ، گردشگری فرهنگی ، گردشگری مذهبی ۳ نوع گردشگری است كه در تورهای تهرانگردی، امكان حضور در هر ۳نوع گردشگری مهیا شده است.

بازار تهران، كاخ گلستان، کاخ سعد آباد ، محدوده ارگ سلطنتی، کاخ سعد آباد، برج میلاد ، برج آزادی ، وجود امامزاد‌ها، مساجد و تكایای باسابقه در نقاط مختلف شهر تهران از جمله مناطقی دیدنی در این تورها می باشد که می توانید در جدول های زیر مشاهده کنید .

اگر از ما بپرسید بهترین زمان برای تهرانگردی چه زمانی است قطعا اواخر تابستان و فصل رویایی پاییز را توصیه می کنیم. شهری كه جزو ۲۰ پایتخت جذاب جهان به شمار می‌رود و شهری كه هویت تاریخی، فرهنگی، هنری، مذهبی و اجتماعی آن می‌تواند برای میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی مورد توجه قرار گیرد.

تهران شهری است که می توانید با گردش در آن چهره واقعی آن را ببینید. شهری دوست داشتنی که خیلی از ساکنانش نسبت به مکان های دیدنی آن بی تفاوت هستند.
بازار تهران، كاخ گلستان، کاخ سعد آباد ، محدوده ارگ سلطنتی، کاخ سعد آباد، برج میلاد ، برج آزادی ، وجود امامزاد‌ها، مساجد و تكایای باسابقه در نقاط مختلف شهر تهران از جمله مناطقی دیدنی در این تورها می باشد که می توانید در جدول های زیر مشاهده کنید .

كجاها خواهیم رفت؟

اگر تصمیمتان برای شركت در این تور‌ها قطعی شده، حالا نیاز به یك تصمیم و البته انتخاب دارید؛ شما باید از میان ۱۰ مسیر گردشگری درنظر گرفته شده، یكی را انتخاب كنید و راهی گشت و‌گذار شوید. این ۱۰ مسیر در قالب تورهای نیم‌روزه و یك روزه درنظر گرفته شده كه باید متناسب با وقت‌تان یكی را انتخاب كنید. در ضمن، هم گردشگری طبیعی داریم، هم گردشگری تاریخی و هم گردشگری مذهبی. باز هم متناسب با سلیقه‌تان، یكی را باید انتخاب كنید. جدول زیر فهرست تورها و جاهایی است كه در این گردشگری خواهید دید.

عنوان تور جاهای دیدنی تور مدت تور قیمت تور
تور تهران قدیم میدان امام خمینی(ره)، میدان مشق، سردر كاخ ملی و كاخ گلستان نیم روزه 20800 تومان
تور صنعت و طبیعت موزه خودرو، باغ گیاه شناسی و برج آزادی یك روزه 34200 تومان
تور 3 برج برج طغرل، برج آزادی و برج میلاد یك روزه 37500 تومان
تور شمیران گردی كاخ نیاوران، كاخ سعدآباد و جماران یك روزه 32700
تور تاریخی موزه جواهرات،‌ موزه مقدم و میدان حسن آباد نیم روزه 20300 تومان
تور آسمان تهران برج میلاد، گنبد مینا و پل طبیعت نیم روزه 32100 تومان
تور ری باستان برج طغرل، چشمه علی، كوه بی بی شهربانو و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) یك روزه 25700 تومان
تور عباس آباد گردی باغ موزه دفاع مقدس، پل طبیعت، بوستان آب و آتش و بوستان بنادر یك روزه 25200 تومان
تورهای زیارتی امامزاده قاسم (ع)، امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم یك روزه 22700 تومان
تور عباس آباد گردی باغ پرندگان و باغ موزه قصر نیم روزه 28200 تومان

تهران

چطور با تورها همراه شویم؟

نگران كیفیت خدماتی كه در این تورها به شما داده می‌شود نباشید. ۸ آژانس تهرانگردی برای این تورها درنظر گرفته شده كه از میان جمع قابل‌توجهی برپا‌كننده تور انتخاب شده‌اند. ۶۲ آژانس درخواست برپا كردن این تورها را داشتند كه ۳۰ آژانس مورد تأیید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تهران بود و پس از بررسی‌های مدیریت شهری، ۸آژانس‌برای فعالیت در شهر تهران انتخاب شد. این تور‌ها تا پایان تابستان فعالیت خواهند كرد و برنامه‌ریزی شده در ماه‌های دیگر سال هم با شرایط ویژه‌ای ادامه داشته باشد. نكته دیگر این است كه شما در هر نقطه تهران كه باشید باید به نزدیك‌ترین ایستگاه گردشگری شهر بروید. در این ایستگاه‌ها، اتوبوس‌ها منتظر شما هستند و شما را به مسیرهای گردشگری می‌برند. فهرست ایستگاه‌های گردشگری براساس جدول زیر است.

موقعیت جغرافیایی
فهرست ایستگاه‌ها
ایستگاه‌های شمال تهران ایستگاه تجریش،‌ایستگاه میدان ونك،‌ ایستگاه چهارراه پاسداران، ایستگاه فلكه دوم تهرانپارس
ایستگاه‌های غرب تهران ایستگاه فلكه دوم صادقیه، ایستگاه میدان صنعت،‌ ایستگاه میدان آزادی
ایستگاه‌های شرق تهران ایستگاه هفت حوض، ایستگاه متروی پیروزی، ایستگاه میدان خراسان
ایستگاه‌های جنوب تهران ایستگاه میدان بهمن، ایستگاه میدان ابوذر، ایستگاه میدان معلم، ایستگاه عبدل آباد، ایستگاه شهرری
ایستگاه‌های مركز تهران ایستگاه میدان هفت تیر، ایستگاه میدان فاطمی، ایستگاه چهارراه ولیعصر، ایستگاه میدان امام خمینی

چه خدماتی در تورها ارائه می‌شود؟

مهم‌ترین خدمت در یك تور گردشگری، راهنماهای تور هستند كه اطلاعات كاملی از مكانی را كه مورد بازدید قرار می‌گیرد در اختیار شما قرار می‌دهند. در همه تورهای تهرانگردی، راهنمایان حرفه‌ای حضور دارند كه همه آنها در دوره‌های آموزشی مربوط به مسیر خود شركت كرده‌اند. حتما سعی كنید كه در طول گردشگری كوتاه‌مدت خود از حضور آنها و اطلاعاتی كه به شما می‌دهند استفاده كنید تا تهرانگردی پرباری داشته باشید. از دیگر خدمات این تورها، بیمه است؛ یعنی شما به محض آنكه سوار اتوبوس‌های گردشگری تهران می‌شوید تا وقتی كه به پایان این سفر یك روزه یا نیم‌روزه می‌رسید بیمه خواهید بود. برای تورهای نیم روزه، یك میان وعده و برای تورهای یك روزه، ۲ میان وعده درنظر گرفته شده است. می‌توانید با خودتان یك ناهار سبك هم ببرید و در طول زمان گردشگری میل كنید.

تهران


چطور در این تورها ثبت‌نام كنیم؟

۲ روش برای ثبت‌نام در تورهای تهرانگردی وجود دارد؛ روش تلفنی و روش اینترنتی. ثبت‌نام با هر ۲ روش بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید در تورها ثبت‌نام كنید. اگر تعدادتان زیاد هم باشد كه چه بهتر، چون بلافاصله در اولویت قرار می‌گیرید و راهی تهرانگردی می‌شوید. در روش تلفنی باید با شماره چهاررقمی ۴۳۷۹ تماس بگیرید. اپراتورهای هوشمند این تلفن، اطلاع كاملی را از مسیر‌ها، ایستگاه‌ها و آژانس‌های گردشگری به شما می‌دهند. در ضمن بخشی نیز برای دریافت پیشنهادها و نقطه نظرهای شما پس از حضور در تورها درنظر گرفته شده تا صدایتان به گوش مسئولان اصلی برگزاری این تورها برسد.برای ثبت‌نام اینترنتی هم باید به نشانی visit.tehran.ir بروید و با كلیك روی بخش سامانه فروش تورها، ثبت‌نام كنید. از هر روشی كه ثبت‌نام كنید با تشكیل نخستین تور، راهی گردشگری خواهید شد.

جشنواره مردمی تهران‌شناس

دوست دارید نام‌تان به‌عنوان یك تهران‌شناس ثبت شود؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است می‌توانید در كنار حضور در تورهای تهران‌گردی در جشنواره‌ بزرگ مردمی تهران‌شناس هم شركت كنید. در گام نخست برای حضور در این جشنواره باید به سایت visit.tehran.ir بروید و به بخشی كه برای این جشنواره درنظر گرفته شده سر بزنید.

گردشگران در این بخش می‌توانند در قالب گروه‌های ۳ نفره، یكی از اماكن گردشگری پایتخت را انتخاب كنند و سپس مكان گردشگری مورد نظر را در قالب یك گزارش توصیفی و با ارائه ۵ قطعه عكس در ابعاد ۲۰در ۳۰ به‌صورت دیجیتال و با فرمت jpg به‌طور دقیق معرفی كنند. گردشگران راه یافته به بخش نهایی جشنواره، گواهی ثبت اثر و تهران‌كارت، دریافت خواهند كرد و از نفرات بر‌تر در اختتامیه این جشنواره تقدیر می‌شود.


مطالب مرتبط :

درباره برج میلاد بیشتر بدانیم؟

عمارت شمس العماره (گالری تصویر)

خاطراتی از تهران قدیم

وجه تسمیه محلات تهران

چشمه هایی به گرمی آفتاب

سفرنامه دشت هویج

بخشی از زیبایی های منحصر به فرد تهران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه