مومیایی 1500 ساله آدیداس پوش. در اوایل همین هفته بود که پیدا شدن یک زن مومیایی اهل مغولستان که حدود 1500 سال قدمت داشت، خبر ساز شد. آنچه که درباره این مومیایی در شبکه های اجتماعی جنجال آفرید، کفشی بود که شباهت بسیار زیادی به کفش های آدیداس امروزی دارد. به کوشش محسن سعادتی - بخش گردشگری تبیان. طراحان شرکت تولیدی لوازم ورزشی «آدیداس» مدعی شدند که کفش های به دست آمده از یک مومیایی تازه کشف شده در کوه های مغولستان شبیه چکمه ها و نیم بوت های این شرکت است. باستان شناسان بقایای این زن را در کوه ه ...

مومیایی 1500 ساله آدیداس پوش

در اوایل همین هفته بود که پیدا شدن یک زن مومیایی اهل مغولستان که حدود 1500 سال قدمت داشت، خبر ساز شد. آنچه که درباره این مومیایی در شبکه های اجتماعی جنجال آفرید، کفشی بود که شباهت بسیار زیادی به کفش های آدیداس امروزی دارد.

به کوشش محسن سعادتی - بخش گردشگری تبیان
مومیایی 1500 ساله آدیداس پوش

طراحان شرکت تولیدی لوازم ورزشی «آدیداس» مدعی شدند که کفش های به دست آمده از یک مومیایی تازه کشف شده در کوه های مغولستان شبیه چکمه ها و نیم بوت های این شرکت است.
باستان شناسان بقایای این زن را در کوه های آلتای مغولستان که بیش از 2800 متر (9186 فوت) از سطح دریا ارتفاع دارد پیدا کردند.
در کنار بدن مومیایی شده این زن که بوسیله یخ محافظت شده بود، تعدادی وسیله باستانی از جمله کتری آهنی، بالش، کت پنبه ای و یک اسب قربانی شده یافت شده است. محققان گفته اند که پیدا شدن یک قبر در نواحی سیبری پدیده ای در نوع خود نادر است. یکی از باستان شناسان در این رابطه گفت:"این اولین باری است که یک جسد دفن شده متعلق به ترک های مغول در مغولستان و احتمالا در تمام آسیای مرکزی کشف شده است.

مومیایی 1500 ساله آدیداس پوش

طی گزارشی که به وسیله یک موزه مغولی منتشر شد تصویری از پای این جسد وجود دارد که موجب شد شرکت «آدیداس» ادعای عجیب و غریبی را درباره آن مطرح کند. این شرکت تولید پوشاک ورزشی مدعی شده است که این تصویر نشان می دهد که کفشی که در پای این زن مومیایی دیده می شود، دارای «سه خط» است که شبیه آرم تجاری این شرکت آلمانی است.
باستان شناسان می گویند که بقایای این مومیایی به فهمیدن جزئیات بیشتری درباره ریشه های تاریخی و فرهنگی درباره این زن و قبیله وی کمک خواهد کرد.
اما کاربران اینترنتی بر این باورند که مغایرت کفش های آدیداس با لباس هایی از جنس پشم گوسفند و شتر که بر تن این مومیایی مغولی یافت شده است، می تواند دال بر وجود مسافر زمان باشد.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان، نسیم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه