میزبانان جاده ابریشم. این روزها که گردشگران خارجی علاقه بیشتری به سفر به ایران پیدا کرده اند،همه به نوعی در تکاپو هستند که بتوانند در راه خدمات رسانی و جذب بیشتر گردشگر قدمی بردارند. در این راستا انگیزه های بسیاری مطرح است؛از کسب سود و درآمد گرفته تا اِرق ملی و تلاش برای شناساندن هرچه بهتر ایران و ایرانی. به کوشش: رحیمه زرگر-بخش گردشگری تبیان. چندی پیش روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرد که یک ایرانی مبتکر اقدام به راه اندازی سایت گردشگری به سبک ایرانی، برای گردشگران خارجی کرده است تا از طری ...

میزبانان جاده ابریشم

این روزها که گردشگران خارجی علاقه بیشتری به سفر به ایران پیدا کرده اند،همه به نوعی در تکاپو هستند که بتوانند در راه خدمات رسانی و جذب بیشتر گردشگر قدمی بردارند.در این راستا انگیزه های بسیاری مطرح است؛از کسب سود و درآمد گرفته تا اِرق ملی و تلاش برای شناساندن هرچه بهتر ایران و ایرانی.

به کوشش: رحیمه زرگر-بخش گردشگری تبیان
سایت گردشگری

چندی پیش روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرد که یک ایرانی مبتکر اقدام به راه اندازی سایت گردشگری به سبک ایرانی، برای گردشگران خارجی کرده است تا از طریق کرایه واحدهای مسکونی در سطح شهر با مردم ایران آشنا شوند.

مهرزاد خویی مدیر سایت موسسه گردشگری  OrientStay در سوییس در گفت وگو با گاردین گفته است در ایران 1500 هتل وجود دارد که این روزها اگر بخواهید آن ها را رزرو کنید،همه شان پر هستند.درحالی که کشور با رشد خارجی هایی که قصد گردشگری دارند مواجه است،اما ما با کمبود جا مواجه هستیم.

مدیر این سایت به روزنامه گاردین اعلام کرده است که ما می خواهیم گردشگران خارجی همان تجربه زندگی و فرهنگ ما را در ایران بچشند.ما نمی خواهیم آن ها فقط از بناهای باستانی دیدن کنند بلکه می خواهیم مردم ایران را نیز ببینند.زمانی که گردشگران مردم را ببینند،تصورشان از ایران حقیقی تر و رضایتمندتر خواهد بود

OrientStay  نام تجاریOrientSwiss  است که در ژانویه 2015 در کشور سوییس تأسیس گردید.OrientStay  اولین بازار اینترنتی است که تمرکز خود را بر تسهیل خدمات گردشگران بین المللی در کشورهای جاده ابریشم (ایران، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، تاجیکستان و پاکستان) بنا نهاده و راهی آسان، سریع و مطمئن جهت اجاره خانه و خدمات منتخب گردشگری در کشورهای واقع در جاده ابریشم است.برطبق ادعای این شرکت،این خدمات رایگان است و شما می توانید خانه خود را در اسرع وقت ثبت نمایید.

طبق گفته های مهرزاد خویی به روزنامه گاردین،هدفی که دنبال می کنند این است که به گردشگران خارجی طعم واقعی تجربه در ایران را بچشانندو  آن ها را با مردم واقعی در ایران روبرو کنند.آنها می خواهند تصویر ایران را در سطح بین الملل تغییر دهند.

مدیر این سایت به روزنامه گاردین اعلام کرده است که ما می خواهیم گردشگران خارجی همان تجربه زندگی و فرهنگ ما را در ایران بچشند.ما نمی خواهیم آن ها فقط از بناهای باستانی دیدن کنند بلکه می خواهیم مردم ایران را نیز ببینند.زمانی که گردشگران مردم را ببینند،تصورشان از ایران حقیقی تر و رضایتمندتر خواهد بود.

جاذبه های گردشگری ایران

در این سایت بالغ بر 200 واحد مسکونی در 9 شهر ایران ازجمله اصفهان،شیراز،کرمانشاه،تهران،تبریز،اهواز و یزد به ثبت رسیده است.همچنین این مهاجر ایرانی تبار درصدد است تا راهنمای گردشگری ایران را نیز در سایت خود تعبیه کند.
OrientStay  که از سوی مقامات ایرانی برای فعالیت مجوز گرفته است تنها برای گردشگران خارج از ایران و نه ایرانیان درون کشور فعالیت می کند.
علاقه مندان به ثبت نام و درج واحدهای مسکونی شان می توانند تقاضایشان را در این سایت ثبت کرده و پس از آن به مقامات اداری در ایران برای کسب مجوز ارجاع داده خواهند شد.
تاکنون پنج مسافر خارجی از طریق سایت یاد شده اقدام به رزرو واحد مسکونی در ایران کرده اند.
این روزنامه انگلیسی همچنین عنوان کرد:در حالی که انتظار می رود ایران شاهد رشد قابل توجهی در صنعت گردشگری باشد، OrientStay می تواند جایگزین مناسبی برای رزرو کردن واحدهای مسکونی به جای هتل از طریق آژانس های مسافرتی باشد.قیمت واحدهای ارائه شده از  30 یورو تا 300 یورو برای واحدهای یک خوابه تا پنج خوابه در نظر گرفته شده است.منابع:سایت اورینت استی،فرارو
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه