نکاتی برای سفرهای زمستانی. میلیون ها نفر در طول زمستان به مناطق مختلف سفر میکنند. در این سفر از وسایل مختلف چون هواپیما،قطار،کشتی،اتوبوس و ماشین استفاده میکنند به نقاط گرمسیر و سردسیر می روند گاهی با خانواده یا دوستان گاهی هم به تنهایی سفر میکنند. سفر برای مردم یک امر شخصی است زیرا معمولا زمانی است که می توانند از محیط اصلی زندگی شان دور شوند و استراحت کنند؛زمانی که از روزمرگی های زندگی فرار کنند و با آن مواجه نشوند. ترجمه رحیمه زرگر - بخش گردشگری تبیان. برای بسیاری از خانواده ها سفر در زمس ...

نکاتی برای سفرهای زمستانی

میلیون ها نفر در طول زمستان به مناطق مختلف سفر میکنند.در این سفر از وسایل مختلف چون هواپیما،قطار،کشتی،اتوبوس و ماشین استفاده میکنند به نقاط گرمسیر و سردسیر می روند گاهی با خانواده یا دوستان گاهی هم به تنهایی سفر میکنند.سفر برای مردم یک امر شخصی است زیرا معمولا زمانی است که می توانند از محیط اصلی زندگی شان دور شوند و استراحت کنند؛زمانی که از روزمرگی های زندگی فرار کنند و با آن مواجه نشوند.

ترجمه رحیمه زرگر - بخش گردشگری تبیان
سفر زمستانی

برای بسیاری از خانواده ها سفر در زمستان بسیار سخت است.مخصوصا زمانی که بچه دار باشید و از قضا بچه هایتان کوچک باشند.برای چنین شرایطی باید دو برابر وسایلی که به طور معمول به همراه می برید،تهیه کنید.برای اینکه سفر زمستانی راحت تری را تجربه کنید ،ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم که برایتان مفید باشد.

ساک مخصوص خود را ببندید

هرکس در خانواده یک بسته کوچک از سرگرمی هایش باید تهیه کند.خیلی مهم است که همه اعضاء خانواده در طول سفر بسته ای برای سرگرم شدن داشته باشند؛هیچکس دوست ندارد بدون سرگرمی به سفر برود.این بسته می تواند شامل کامپیوتر شخصی،دستگاه پخش موزیک،چند تا مجله و کتاب های کوچک،اسباب بازی برای بچه ها و هر چیز سرگرم کننده دیگری باشد؛البته هرکس باید وسایل مورد علاقه خودش را جمع کند.توجه داشته باشید که مخصوصا در زمستان تاخیر در پروازها،کندی حرکت ماشین ها و ترافیک در مسیر و یا حتی توقف های طولانی بخاطر بدی آب و هوا وجود دارد و هیچ چیز بدتر از بی حوصلگی در چنین مواقعی است.پس آماده باشید.

برای سفرتان برنامه تهیه کنید

ممکن است شما قبل از شروع تعطیلات با تحقیق در سایت های گردشگری و تورهای مختلف،سعی کنید تا برای سفر خود برنامه ریزی کنید.بهترین مساله در سفر این است که بتوانید از مقصدی که میروید لذت پیدا کنید.قطعا قصد ندارید تمام طول سفر در اقامتگاه یا هتل بمانید بلکه میخواهید به طور کامل از سفرتان تجربه کسب کنید.

از آنجایی که آب و هوا غیرقابل پیش بینی است،این مساله ممکن است موجب بروز تغییرات ناگهانی در برنامه هایتان شود.قطعا هیچ کدام ما نمیخواهیم زمان زیادی را در ترافیک بگذرانیم و یا قطار و هواپیما خود را از دست بدهیم

فراموش نکنید که مکان های منحصر به فرد و کارهایی که میتوانید در هر یک از مقصدهای سفر انجام دهید کشف کنید.حتی اگر قبلا به آن مکان سفر کرده اید،مطمئن باشید فصل زمستان گزینه های جدید و هیجان انگیزی را برایتان به ارمغان می آورد که نباید از آنها غافل شوید.
هر نوع فعالیتی که میتوانید در زمستان انجام دهید و سرگرمی هایی که شامل فصل زمستان در آن منطقه می شود را شناسایی کیند.یک برنامه کامل و ترتیب بندی برای اجرای برنامه هایتان داشته باشید.

باتوجه به آب و هوا ساک خود را آماده کنید

طول زمستان است غالبا  اکثر سفرها به مناطق سردسیر است.دمای هوا در زمستان حتی در مناطقی که آب و هوای گرم تری دارند،به نسبت بهار و تابستان سردتر است.باید مطمئن شوید که وسایل مناسبی را برای این سفرها بسته بندی کرده اید.قبل از ترک خانه پیش بینی آب و هوا را بررسی کنید و بعد مناسب با آن وسایل خود را جمع کنید.از لباسهای نازک که برای لایه های زیرین استفاده میشود غافل نشوید.این لباسها برای گرم نگه داشتن بدن فوق العاده اند.اگر گرمتان شد،می توانید لباسهای رویی را در بیاورید.درمورد تجهیزاتی که به همراه میبرید،هوشمندانه عمل کنید.در این نوع سفرها داشتن لوازم و تجهیزات ضد آب بسیار مفید است.

سفر زمستانی

سالم بمانید

تا حد ممکن از سلامتی خود محافظت کنید.در ماههای فصل زمستان آنفولانزا در اوج شیوع خود قرار دارد پس برای مواجهه با بیماری در هر زمانی از سفر آماده باشید.یک بسته دارویی برای اعضاء خانواده آماده کنید و ویتامین ها و مکمل هایی که برای حفظ ایمنی بدن مفید است را در آن بگنجانید.
شما هرگز نمی دانید در فرودگاه ها، هتل ها، رستوران ها و مکان های توریستی در معرض چه نوع بیماری هایی قرار دارید،بنابراین بهتر است از قبل خودتان را آماده کنید.داشتن یک کیف کوچک لوازم دارویی و کمک های اولیه یکی از مهمترین ملزومات سفر است که امیدواریم هیچ وقت به آن احتیاج پیدا نکنید.

برای برنامه هایتان زمان بیشتری را اختصاص دهید

در طول سفرهای زمستانی زمان بیشتری را برای برنامه هایتان درنظر بگیرید.از آنجایی که آب و هوا غیرقابل پیش بینی است،این مساله ممکن است موجب بروز تغییرات ناگهانی در برنامه هایتان شود.قطعا هیچ کدام ما نمیخواهیم زمان زیادی را در ترافیک بگذرانیم و یا قطار و هواپیما خود را از دست بدهیم.مطمئن شوید که زمان بیشتری را برای رسیدن به مقصد اختصاص داده اید.
قطعا خیلی بهتر است که مدتی را برای حرکت وسیله نقلیه به انتظار بنشیند تا اینکه برای رسیدن به مقصدتان آشفته و دچار استرس شوید.

سفر زمستانی

به امنیت اهمیت بدهید

قطعا هیچ چیز به اندازه سفر دست جمعی با خانواده برای انسان لذت بخش نیست.بسیاری از خاطرات ما در هنگام سفر و در جمع هایی که قرار می گیریم شکل میگیرد.پس برای اینکه بهترین خاطرات را برای خود و خانواده و دوستانمان رقم بزنیم،باید در مورد امنیت سفر دقت زیادی داشته باشیم.امنیت همه اعضاء خانواده در سفر باعث میشود که خاطرات خوشی داشته باشیم و درعین حال مطمئن شویم که این خاطرات در سفرهای دیگر تکرار خواهد شد.تجهیزات مهم این فصل مثل زنجیر چرخ وسیله نقلیه خود را چک کنید و برای موارد ضروری لباس گرم و آذوقه های خشک بردارید.
امیدواریم با رعایت این نکات سفر خوبی را تجربه کنید.


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه