هفته فرهنگی ایران در الجزایر

هفته فرهنگی ایران در الجزایر

هفته فرهنگی ایران در الجزایر طی مراسمی با حضور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزیر فرهنگ الجزایر در قسنطینه افتتاح شد.

بخش گردشگری تبیان
هفته فرهنگی ایران در الجزایر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین افتتاحیه دومین «هفته فرهنگی ایران» روز ۱۷ مهرماه در الجزایر با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلا��ی و عزالدین مهیوبی، وزیر فرهنگ الجزایر و چهره های مطرح سینما، موسیقی، هنرهای تسجمی و نگارگری و همچنین تیم منتخب ورزش زورخانه ای کشورمان در قستنطینه پایتخت فرهنگی الجزایر برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در این رویداد فرهنگی که به مدت ۷ روز در دو شهر الجزیره و قستنطینه برگزار می شود، برنامه های هنری شامل نمایش آثار سینمایی بهروز افخمی و رضا میرکریمی در روزهای فیلم ایران، اجرای موسیقی سنتی رهبری کیوان ساکت، نمایش ورزش اصیل و معنوی زورخانه ای، نمایش آثار صنایع دستی، نمایش آثار نقاشی، نمایشگاه عکس پیشرفت های نوین ایران بعد از انقلاب اسلامی و نمایشگاه کتاب برگزار می شود.
در این هفته فرهنگی، محصولات متنوع قرآنی ارایه و اسناد نسخ خطی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایرن که بیانگر تاریخ روابط ایران و الجزایر است در معرض دید فرهیختگان و محققان الجزایری قرار خواهد گرفت. از دیگر برنامه های این مراسم می توان به نمایش فیلم «پیشرفت های ایران» و اجرای برنامه ورزش باستانی زورخانه ای ایران اشاره كرد.


منبع:خبرگزاری مهر

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه