هفته فرهنگی ایران در پاریس. در آستانه فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با سفر دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان به فرانسه، آیین افتتاحیه «هفته فرهنگی ایران» در سالن جشن های شهرداری منطقه چهار پاریس برگزار شد. در نخستین روز از برگزاری «هفته فرهنگی ایران» در پاریس، نمایشگاهی از یکصد و پنجاه اثر نفیس صنایع دستی ایران به همراه 70 تابلو از میراث های جهانی ایران که در سازمان علمی فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) به ثبت رسیده است، با حضور بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی ...

هفته فرهنگی ایران در پاریس

 
title

در آستانه فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با سفر دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان به فرانسه، آیین افتتاحیه «هفته فرهنگی ایران» در سالن جشن های شهرداری منطقه چهار پاریس برگزار شد.
در نخستین روز از برگزاری «هفته فرهنگی ایران» در پاریس، نمایشگاهی از یکصد و پنجاه اثر نفیس صنایع دستی ایران به همراه 70 تابلو از میراث های جهانی ایران که در سازمان علمی فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) به ثبت رسیده است، با حضور بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمال کامیاب رایزن فرهنگی ایران، کریستف ژیرار شهردار منطقه 4 پاریس و جمعی از ایرانیان و فرانسویان علاقه مند به فرهنگ و هنر ایران افتتاح شد.
آثار این نمایشگاه شامل برگزیده ای از صنایع دستی سنتی و مدرن هنرمندان و صنعتگران مناطق و استان های مختلف کشورمان و بخشی از نقاشی گل و مرغ، نگارگری، مینیاتور، نقاشی روی عاج، انواع میناکاری، خاتم کاری، فیروزه کوبی و زیورآلات، مینا کاری، نقاشی روی عاج، خاتم کاری و فیروزه کوبی می شود.
از جمله برنامه های متنوع این رویداد مهم فرهنگی و هنری می توان اجرای موسیقی سنتی توسط داریوش طلایی، نمایش منتخبی از فیلم های سی و چهارمین و سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، نمایشگاه عکس میراث فرهنگی جهانی ایران، کنسرت موسیقی کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج و چندین سخنرانی و میزگرد پیرامون فرهنگ و تمدن دیرینه و گران سنگ ایران اسلامی اشاره کرد.
بنا براعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این نمایشگاه با مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تا 14 بهمن ماه برای بازدید عموم در پاریس به نمایش گذاشته شده است.


www.irna.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه