پیشنهادهای خنک برای یک روز تابستانی در تهران
دماوند


برای پایتخت نشینانی که از گرمای تابستان به ستوه آمده اند، هیچ چیز لذت بخش تر از سفر به حاشیه خنک شهر نیست. دماوند با طبیعت سبز و هوای تمیز و لطیفش یکی از بهترین گزینه های گشت و گذار برای تهرانی ها است. شهری که در 75 کیلومتری تهران قرار دارد و از 68سال قبل عنوان شهرستان را به جای قریه دریافت کرد.

 

در اینجا چند گردشگاه مطلوب تابستانی را در دماوند معرفی می کنیم. پیشنهادهایی خنک برای یک روز تابستانی در تهران.

 

شفای چشمه آب علی

در مسیر دماوند، یک چشمه معدنی وجود دارد که می توانید آب آن را بردارید و از خواص درمانی اش بهره مند شوید. چشمه آب علی در 60 کیلومتری شمال شرقی تهران در دهکده آب علی و در کنار جاده تهران –آمل قرار دارد. آب این چشمه با لوله به کارخانه منتقل می شود و بعد از بسته بندی به مصرف خوراکی می رسد.

چشمه آب علی

خواص درمانی این آب در دستگاه گوارش به اثبات رسیده و در تنظیم کارکرد کبد، لوز المعده و روده و به تعادل رساندن کلسترول و اسید اوریک موثر است.

 

دشت وارو

باز هم در مسیرتان، اگر میل به تماشای یک روستای دیدنی داشته باشید می توانید در جاده هراز کناری بزنید و روستای پلور را ببینید.

دشت وارو

 این روستا که با دشت «ورارو»یش معروف است، در زمستان حدود هشت متر زیر برف می رود و در تابستان بسیار خوش آب و هواست.

دریاچه تار را می توان یکی از عجایب خلقت در اطراف دماوند و در ارتفاعات بالای 3230 متر از سطح دریا دانست. موقعیت این دریاچه به شکلی است که میان کوه ها احاطه شده

دریاچه تار

دریاچه تار را می توان یکی از عجایب خلقت در اطراف دماوند و در ارتفاعات بالای 3230 متر از سطح دریا دانست. موقعیت این دریاچه به شکلی است که میان کوه ها احاطه شده. کوه هایی با ارتفاع 50 تا 500 متر که میانشان شکاف دره ای وجود ندارد!

دریاچه تار

دریاچه تار در شرق دماوند قرار دارد و شما از دو مسیر می توانید راهی آن شوید. اول از مسیر دماوند و دامداری هومند – آبسرد که حدود 20 کیلومتر طول راه آن است و دوم از طریق جاده تهران – فیروزکوه که در 98 کیلومتری آن روستای دلیچایی فرار دارد و شما را از مسیر روستاهای یهر، لی پشت، مومج، دهنار و هویر به دریاچه تار می رساند. دریاچه تار طولی برابر با 250 متر و عرضی به اندازه 150 متر دارد.

 

سد لتیان

دریاچه سد لتیان با وسعتی در حدود 330 هکتار در 25 کیلومتری شمال شرقی تهران روی رودخانه جاجرود ایجاد شده است.

سد لتیان

در این دریاچه انواع ماهی ها پرورش داده می شوند و ایستگاه های قایق رانی و اسکی روی آب آن بهانه خوبی برای یک تفریح خنک تابستانی است. این ایستگاه ها زیر نظر نیروی هوایی و شهرداری لواسان قرار دارند.

 

آبشار لار

آبشار لار یکی دیگر از دیدنی های زیبا و خنک دماوند است که در نزدیکی روستای وانا قرار گرفته. این آبشار نزدیک به 100 متر ارتفاع دارد و ویژگی اصلی آن آب فراوان و پاشش زیاد آب آن است.

آبشار لار

 فضاى این آبشار کوهستانى - بیشه‌اى است و چشم‌اندازهایى بکر و شگفت انگیز برایتان ترسیم می کند.

 

الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان


مطالب مرتبط:

مهمانی آب در بهشت گمشده

رامه؛ یک قدم مانده به تهران

سفری جذاب به غار بورنیک

 

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه