کاشی هفت رنگ شیراز+عکس و فیلم. کاشی هفت رنگ نوعی کاشیکاری است که متعلق به معماری دوران اسلامی است و از کنار هم چیدن کاشی های لعاب دار سفید به ابعاد 15*15 و 20*20 سانتی متر و رنگ آمیزی با رنگ های مختلف بدست می آید. بعد از طراحی و رنگ آمیزی با لعاب به کوره رفته سپس آماده نصب می شود. به کوشش: رحمیه زرگر-بخش گردشگری تبیان. کیفیت و ترکیبات خاص لعاب در کاشی هفت رنگ شیراز از شاخصه های مهم این هنر است. تفاوت کاشی هفت رنگ شیراز با جاهای دیگر بیشتر در استفاده از رنگ های روشن وشاد نظیر پسته ای، صورت ...

کاشی هفت رنگ شیراز+عکس و فیلم

كاشی هفت رنگ نوعی كاشیكاری است كه متعلق به معماری دوران اسلامی است و از كنار هم چیدن كاشی های لعاب دار سفید به ابعاد 15*15 و 20*20 سانتی متر و رنگ آمیزی با رنگ های مختلف بدست می آید. بعد از طراحی و رنگ آمیزی با لعاب به كوره رفته سپس آماده نصب می شود.

به کوشش: رحمیه زرگر-بخش گردشگری تبیان
کاشی هفت رنگ شیراز

كیفیت و تركیبات خاص لعاب در كاشی هفت رنگ شیراز از شاخصه های مهم این هنر است. تفاوت کاشی هفت رنگ شیراز با جاهای دیگر بیشتر در استفاده از رنگ های روشن وشاد نظیر پسته ای، صورتی، زرد و سفید است که در این میان نقش صورتی چشمگیرتر است.

کاشی هفت رنگ شیراز

یکی از بهترین نمونه های این سبک هنری مسجد نصیرالملک است که کاشی کارهای شیراز به آن مسجد صورتی هم می گویند. همانطور که اصفهان به دلیل رنگ های زیبای آبی و فیروزه ای مساجدش به شهر آبی معروف شده، شایسته است که شهر شیراز را هم به دلیل رنگ های دل انگیز و آرامش بخش مساجد وکیل و نصیرالملک شهر صورتی لقب داد.

کاشی هفت رنگ شیراز

یکی دیگر از ویژگی های کاشی سنتی شیراز استفاده زیاد از نقش معروف به گل و مرغ است که تخصص نگارگران شیراز نیز در همین نقش می باشد.

 

 • فیلمكاشی هفت رنگ
 • منابع:مشاغل فارس،باشگاه خبرنگاران،راهنمایان پارس

   

  کلمات کلیدی :
  نظرات بییندگان :

  بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

  مشاهده سایت نشونه