یک هفته نامه گردشگری هیجان انگیز. این هفته مطالب هیجان انگیز و جالبی همچون گورستان جن ها،بزرگترین غار دست ساز خاورمیانه،عکس و فیلم زیبا از هنر بوریا بافی،بنایی که به دست اردشیر بابکان ساخته شد،آیین پیر شالیار و اینفوگرافی کاربردی در مورد بستن چمدان برای بانوان،در گردشگری تبیان مطرح شد. بخش گردشگری تبیان. هنر بوریا بافی +عکس و فیلم. حصیر بافی از قدیمی ترین صنایع دستی و شاید کهن ترین آنها در استان خوزستان است. این هنر- صنعت در خوزستان بسیار پُر رونق بوده به طوری که فرآورده های آن در همه نقاط ...

یک هفته نامه گردشگری هیجان انگیز

این هفته مطالب هیجان انگیز و جالبی همچون گورستان جن ها،بزرگترین غار دست ساز خاورمیانه،عکس و فیلم زیبا از هنر بوریا بافی،بنایی که به دست اردشیر بابکان ساخته شد،آیین پیر شالیار و اینفوگرافی کاربردی در مورد بستن چمدان برای بانوان،در گردشگری تبیان مطرح شد.

بخش گردشگری تبیان
نهم بهمن گردشگری

هنر بوریا بافی +عکس و فیلم 

حصیر بافی از قدیمی ترین صنایع دستی و شاید کهن ترین آنها در استان خوزستان است. این هنر- صنعت در خوزستان بسیار پُر رونق بوده به طوری که فرآورده های آن در همه نقاط ایران عرضه می شود.بوریا یا حصیر زیرانداز از محصولات استان خوزستان با الیاف برگ درختان خرما بافته می شود این حصیر از نی مردابی که در این منطقه به وفور یافت می شود نیز تولید می گردد.

گورستان جن در تیس+عکس
گورستان جن در روستای تیس نزدیک شهر چابهار همان جایی که سنگ قبرهای بزرگ و عجیبی دارد و محلی ها را به این باور رسانده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست.

چمدانی برای بانو
خانمها معمولا به وسایل خاصی احتیاج دارند که جمع کردنشان برای سفر رفتن کار راحتی نیست.اما نگران نباشید.ما در این اینفو گرافیک به شما یاد میدیم که چطور چمدان خاص خود را ببندید.

بنایی که اردشیر بابکان ساخت
چارتاقی نیاسر، بنایی باستانی از اواخر عصر اشكانی و یا اوایل عصر ساسانی است که جزو كهن ترین و بزرگترین نمونه های چارتاقی ایران و سالم ترین آنها به شمار می آید.آتشکده نیاسر بوسیله اردشیر بابکان مؤسس سلسله ساسانى ساخته شده و اولین معبد و آتشکده اى است که سلسله ساسانى در اوج رواج دین و آئین زرتشتى در ایران بنا کرد.

بزرگ ترین غار دست ساز خاورمیانه+عکس
غار سنگ شکنان جهرم که بین محلی ها به نام "سنگ اِشکن" معروف است، بزرگ ترین غار دست ساز خاورمیانه و یکی از بزرگ ترین و زیباترین غارهای مصنوعی جهان است که ظاهرا تا همین چند دهه پیش، تمام مصارف سنگ شهر از همین محل تأمین می شده است.

عروسی پیر شالیار در اورامانات

مراسم پیر شالیار که مردم منطقه آن را «عروسی پیرشالیار» می گویند در روستای اورامان تخت (هورامان) کردستان، هر سال دو بار در نیمه بهار و نیمه زمستان برگزار شده و عروسی «پیر شالیار» در سه روز جشن گرفته می شود. مقبره پیر شالیار که از موبدان عبدالقادر گیلانی بوده است در انتهای جاده آسفالته اورامان قرار دارد.این مراسم شامل ذبح دام قربانی، دف زنی، نوعی رقص، خوردن آش، و شب نشینی و خواندن شعر و دعا است.این مراسم، نماد عینی مشارکت فعال مردم در مناسبت های مختلف اجتماعی و فرهنگی است و سابقه ای به قدمت تاریخ دارد.   

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه