یک هفته و یک عالمه گردشگری. در هفته گذشته از گورستانی در تاریکی تا سردر آجری جورجیر،از توصیه هایی برای گرم شدن بیشتر در کیسه خواب تا گرفتن مراد دل در یخ مراد،از برنامه های ایران برای نمایشگاه فیتور 2016 تا ستون های بازالتی ماکو،همه و همه در گردشگری تبیان مطرح شد. بخش گردشگری تبیان. گورستانی در تاریکی. در 20 کیلومتری روستای تمین در دامنه ارتفاعات مشرف به روستا، یک حفره وجود دارد که در آن یک نمونه از گورستان های منحصر به فرد دوران اسلامی به نام گورستان هفتاد ملا قرار گرفته است که بیش از ۵۰۰ م ...

یک هفته و یک عالمه گردشگری

در هفته گذشته از گورستانی در تاریکی تا سردر آجری جورجیر،از توصیه هایی برای گرم شدن بیشتر در کیسه خواب تا گرفتن مراد دل در یخ مراد،از برنامه های ایران برای نمایشگاه فیتور 2016 تا ستون های بازالتی ماکو،همه و همه در گردشگری تبیان مطرح شد.

بخش گردشگری تبیان
گردشگری


گورستانی در تاریکی

در 20 کیلومتری روستای تمین در دامنه ارتفاعات مشرف به روستا، یک حفره وجود دارد که در آن یک نمونه از گورستان های منحصر به فرد دوران اسلامی به نام گورستان هفتاد ملا قرار گرفته است که بیش از ۵۰۰ متر مربع وسعت دارد. قبرستان هفتاد ملا یکی از جاذبه های منحصربفرد و زیبا و  تاریخی شهرستان میرجاوه است و حدود ۸۰۰ سال قدمت دارد.
بلندای آجری جورجیر

سردر مسجد جورجیر یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی دوره دیلمی و نمونه بارز آجرکاری و گره سازی به سبک رازی از دوره سلجوقیان و قدیمی تر از گنبد تاج الملک در مسجد جامع عتیق اصفهان است .
با اینکه در ساخت این سردر خیال انگیز، رنگ و لعاب کاشی به کار نبرده شده است اما زیبایی نقوش و جلال و جمالش آدمی را به وجد می آورد.
 کیسه خواب گرمم آرزوست+اینفوگرافیک

یکی از وسایلی که در طول سفرهای طبیعت گردی یا کوهنوردی کاربرد زیادی دارد،کیسه خواب است.داشتن یک کیسه خواب خوب قطعا به گرم نگه داشتن شما هنگام خواب کمک زیادی می کند.اما توجه داشته باشید که فقط نوع کیسه خواب مهم نیست و نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید به بهترین نحو از حداکثر گرمای آن استفاده کنید.

برنامه ایران برای فیتور2016

بسته ای برای معرفی فرصت ها و شرایط سرمایه گذاری در گردشگری ایران در نمایشگاه گردشگری «فیتور» اسپانیا در اختیار متقاضیان و شرکت کنندگان در این نمایشگاه قرار خواهد گرفت. به گزارش «دنیای اقتصاد» ساماندهی غرفه ایران در نمایشگاه امسال فیتور به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی سپرده شده و این نهاد به عنوان متولی و برگزارکننده غرفه ایران مسوولیت تهیه این بسته را دارد.

ا

اگر شما هم دوست دارید در فصل سرما سفری به یکی از شگفتی های دیدنی ایران داشته و در عین حال بنابر باورهای اهالی به مراد دلتان برسید،با ما همراه باشید.
جهان در حال از دست دادن میراث جهانی

باستان شناسان و دیگر محققین باید تلاش کنند برای حفاظت از آثار و سایت های فرهنگی غیر قابل جایگزین صدای بلندتری در دولت ها داشته باشند. آنها باید قدرت لابی گری و چگونگی انجام آن را یاد بگیرند.
بندرهای جایگزین امارات؟!

یحیی آل اسحاق با اشاره به برخی مطالعات انجام شده برای جایگزینی امارات در مبادلات تجاری ایران، عنوان کرد: مطالعات انجام شده به ما نشان می دهد که دو بندر ترابزون در ترکیه و مسقط در عمان می توانند جایگزین کشور امارات در مبادلات تجاری ایران شوند. در حال حاضر ما بیش از 14 میلیارد دلار با کشور امارات مبادله تجاری داریم که می توان این حجم مبادله تجاری را از بنادر دیگر هم داشت.

ماکو و ستون های بازالتی اش +فیلم

در 25 کیلومتر ماکو  در کنار جاده ماکو ٓ چالدران  ذخیرگاه سنگی نادری قرار گرفته است که  زمان تشکیل  آن به دوره سوم  زمین شناسی بر می گردد .ستون های منشوری بازالتی ماکو ، یکی از نمونه های کم نظیر جهان است که از انجماد گدازه های آتش فشانی پدید آمده است.

سفر به شرط سلامت+اینفوگرافی

در همه جای دنیا غذا خوردن یکی از مهم ترین جذابیت ها و لذت های سفر است اما برای آنکه این لذت به کاممان تلخ نشود باید نکاتی را در زمینه تغذیه رعایت کنیم.


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه